şükela:  tümü | bugün
 • ankara'nın genelevi ile ünlenmiş, uluscivarındaki semti.
 • bentderesi'ndeki butun evler elbetteki genel servis vermezler. bizim liseye giderken oranin yakinindan gecilirdi, oglanlar da bir ara bentderesi'ne ugramis olduklari mesacini verebilmek icin yalnizca camlari boyali olanlar kerane aciklamasini yaparlardi. tabii hep birlikte otobuste giderken boyali camlari gormeye calisirdik, acikta bir sey gorebilme umuduyla.
 • bi sokak boyunca hepsi sariya boyali kerhanelere sahip olan mekan. dolmustan bentderesinde inen amcalara soyle bi bakilir, tebessum edilir.
 • (bkz: karaköy)
 • ankaranın belalı ve boktan semti.
 • şimdi bu güzel yerimizin hemen yakınlarında bir "hayat ilköğretim okulu" olduğu rivayet edilir.. hatta oraya tayini çıkan ve malesef bentderesi hakkında bilgi sahibi olmayan bir bayan öğretmen taksiye biner, "bentderesi, hayat ilköğretim okulu" der.. adam aynadan pis pis sırıtır ve malum yerin önünde bırakır onu.. kadıncağız iner bakınır etrafa, dolmuşçulardan birine sorar, heriflerde aynı pis sırıtış "işte orda abla, yenisin galiba?" nidaları..

  kadın anlamaz, taksiye atlar evine gelir, ertesi gün bir daha şansını dener ama bu sefer taksici amca farkeder durumu, gerekli açıklamayı yapar ve teyze doğrudan milli eğitim bakanlığında soluğu alır "beni başka okula verin!!"..

  (bu arada, içeri girip para verip hiç bir şey yapmadan çıkanlar olduğu doğrudur, yanlış anlaşılmasın, bir arkadaşımdan duydum)
 • dunya tasli bir yoldur albumunun altinci parcasi
  sozler:

  hayat karanlik dunya bos
  gezdigin butun arka sokaklar los
  sevsem mi bilmem ki yuregim sarhos
  neden bu kizlar oldu follofos

  herkes icin samanlik seyran degil
  fazla oynanmaz gonul ayran degil

  fosur fosur akar ordu'nun deresi
  ama tersine akiyor bent deresi
  bent deresi dedigin bilmem neresi
  ya bir sehir kosesi ya da ciglik sesi

  herkes icin samanlik seyran degil
  fazla oynanmaz gonul ayran degil
 • mamak(ve başka bazı semtler) dolmuşlar buradan kalkar. ulus'a kızılay yönünden girdiğinizde heykelden sağa dönüp, bu dolmuş duraklarına ulaşabilirsiniz. (kaleye doğru çıkmayın. bakın ana yol sola dönüyor. hemen ilerde bir ufak cami bile var. mamak'ın az bilinen semtlerine giden dolmuşları orada bulacaksınız. ankara'daki saksı vesair (çanak çömlek*) satıcılarının bir kısmına erişmek için ise dolmuş duraklarını geçince sağa dönüp devam edin. çiçek ve ağaç satanlar da varsa bentderesindesiniz. çubuk (ve sanırım bir iki ilçe daha) otobüslerinin de kalktığı önemli bir ulaşım merkezidir de bentderesi. karşıda çinçin'e çıkan bir yokuş görebilir. karşı yamaçlarda ankara'nın en merkezi varoşlarına şahit olabilirsiniz.

  serbest çağrışım(bkz: bağderesi)
 • gazetelerden öğrendiğimize göre genelevin kaldırılmasını da içeren bir ankara büyükşehir projesine konuymuş. özellikle ne olur ne olmaz diye, kadın gazetecileri bir konuda uyarmak istiyorum. sayın melih gökçek'e "genelevi açacak mısınız?" minvalinde sorular sormasınlar. yoksa alacakları cevap hoş olmayabilir. örneğimiz bir zamanlar aynı saflarda siyaset yaptığı ibrahim halil çelik'ten: #7706309
hesabın var mı? giriş yap