• bildiğin tütün kolonyası.
  • bas agrisi. bir sekilde bana muhafazakar kesimlerin esnaf dukkanlari animsatiyor. cok dumansi. kesinlikle kis kokusu bir fis yeterli
  • elimde 1 adet 100 ml'liği sadece 1 gün sıkılmış ve fazlalıktan dolayı satılık bulunan muhteşem parfüm. ilgilenenler yeşillendirebilir.
  • koku kalitesi olarak bentleyin diğer parfümleri gibi üst seviye, tam bir fiyat performans ürünü, kalıcılık farkedilirlik çok yüksek edp olduğundan dolayı. kıyafet üzerinden çıkmıyor kullanıldığı zaman aralığı dar. gerçekten soğuk havalarda çok iyi iş çıkarıyor ama soğuktan sıcak mekana geçince ağır geliyor. 2 fıstan fazlası sizi ve çevrenizdekileri baymaya başlıyor. kış mevsimi dışında kullanılmaması gerek bence.
  • fiyat performans olarak alınabilecek en üst kalite parfümlerden biridir. herkese hitap edecek nitelikte bir koku değil, bu yüzden kör alış yapmayın. koku güzelliği oldukça öznel bir kavram ama bu parfümün koku kalitesi gerçekten fiyatının 3-5 katı. yalnız bu parfüm olgun kişilerde daha iyi duracaktır. çok genç işi değil.
  • bentley'in 2013 yılında çıkardığı odunsu parfümlerden hoşlananların beğenebileceği parfüm. ilk sıktığınızda içki temalı parfümler gibi acı ve yoğun kokuyor fakat orta notalara gelindiğinde sandal ağacı ve baharatlar devreye giriyor ve bana göre çok güzel bir kışlık parfüm ortaya çıkıyor, farkedilirliği ve kalıcılığı gayet iyi fiyatı ise bu kalitede bir parfüm için çok iyi bence.
  • oldukça keskin, sert içkilere benzer bir açılışı var. orta kısımlarını ise bir yerlerden hatırlıyor gibiyim. orta üst diyeceğim kısım henüz acılığını korurken bana bir miktar (bkz: dior homme parfum) anımsattı. sanki o deri kokusunu alıyor gibiydim. kısa sürede koku bir faz daha değiştirdi ve (bkz: tom ford black orchide) benzeri oldu burnunda. bu manada böyle faz değişiklikleri iyidir. alelade bir iş yapmamış firma. sonlara doğru ise iyice tatlılaşıp kalıyor. bu kısmı benim sıradan bulduğum kısım işte. orta kısımlardaki acılık, alkollü içki teması vs benim zevkime daha uygun.

uygun fiyatlı kokuydu bu, aklımda öyle kalmış ama bugün baktım ki dolar kurundan çok fena etkilenmiş. 300 lira vereceğimi sanmıyorum.
  • bugün sipariş ederek kör alış yaptığım edp. daha önce armani code kullandığım kışlık koku kadrosuna aldım. kalıcı olduğunu tahmin etmek zor değil, zaten edp adı üstünde. her yerde de yazılmış bu yönü. fakat fazla ağır kaçması endişesi de içten içe rahatsız ediyor. rom kokusu namaz kılınan evimizi bozmaz inşallah.
    (bkz: su bizi bozar)

editto: kalıcılığı ve fark edilirliği oldukça yüksek. koku notaları açısından rom ağırlığı hissediliyor. şekerli bir tütün kolonyası gibi.
hesabın var mı? giriş yap