1. kadıköy'de telis bar'ın karşı sokağında; uygun fiyatlı, kaliteli, sanatçıların uğrak yeri olan meyhane.
  2. hatun hatuna gidilip rahat rahat iki tek atilabilen bir mekandir. sögürmesi cok basarilidir. hamsiden sanat eseri yaratirlar.
    (bkz: özledim)
  3. aksamları belli bir saatten sonra udi kanuni ve darbükatör üclüsü eşliğinde türk sanat müziğinden örnekler çalan...
    muhakkak ki müziğin rakıya ayrı bir tat kattıgı...
    mekanın ufak olusunun ortama daha sıcak bir hava verdiği meyhane.
  4. hem mükemmel servis yapan, hem de kapı gıcırtısına oynayan garsonlarıyla aynı sıradaki diğer meyhanelerin hepsine fark atan, kadıköy'ün güzide meyhanesi.
  5. eskiden uygun fiyatları ile tercih etmemize karşın özellikle sigara yasağını takip eden günlerden itibaren fiyat politikasında ciddi bir artış gözlemlememize sebep olan ve buna ek olarak hizmet kalitesinde de belirli bir düşüş yaşayan kadıköy meyhanesidir. alkım kitapevinin arkasında, akmar pasajının kapısının tam karşısında ve bilenler için olimpiyat meyhanesinin sırasında yer alır. özellikle güzel havalarda mekanın açık kısmında yer bulabilmek için rezervasyon gerekmektedir. balık kokoreçi ve favası özellikle tavsiye edebileceğim lezzetlerinin başında gelir. eskiden var olan lig tv maç yayını artık mevcut olmamakla birlikte dsmart tarafından yayınlanan avrupa maçlarının yayını mevcuttur. rezervasyon için telefon numarası: 02163388418