şükela:  tümü | bugün
  • bu değerli yazarın nicki üzerinde uzun uzun düşünmeden edemedim. ve şu sonuca vardım. burada kastedilen yaz mevsimidir. yani diyor ki, "ben yaz mevsimiydim bir zamanlar".. böyle şiirsel bir şey yani. haydar ergülen şiiri gibi diyeyim, anlayın artık. (sever mi bilmem)
  • türkçe dostu olduğunu beyan edişinin üstüne, ben ile yazdım arasında (böyle bir imkan varken) boşluk olmayışının nedenini şiddetle merak etmeme neden olmuş bir yeni yazar.
  • şahsımı artiz yapma vaatleriyle kandırıp kötü emellerine alet etmesinden korktuğum insan. bali falan koklatıp arkamdan gizli işler çevirme planları varmış, ben kül yutmam!
  • hani, hani bazen sut beyaz bir guvercin gozlerinizin onunden kanatlanir agir cekimde, hani akliniza sevgi gelir, bari$ gelir o guvercinle, i$te o guvercin fonksiyonundadir bu beny"kari getirin"azdim ki$isi.
  • benyazdim bey’i oldukca iyi taniyan biri olarak hakkinda aklima gelen bir-iki sey soylemek istiyorum izin verirseniz.

bir kere bu adam elindekiyle yetinmez. kendini gelistirmek, daha fazlasini bilmek icin elinden geleni yapar. verdiginiz sey icin size minnettar olur, bir de bakarsiniz onu coktan sindirip atlayacak baska dal aramak icin etrafina bakinmaya baslamis bile. hic de az olmayan birikimiyle ukalaligini da yapar. ama daha rahat ukalalik yapmak icin daha cok sey bilmesi gerektiginin farkindadir.

akillidir da bu adam. tartismaya girip got etmeye kalkarsiniz, elinizde sandiginiz kozlari baska bir yerinizde bulursunuz. aslinda dusunuyorum da o kadar uzun sure birlikte olup su ana kadar bir tane bile ciddi tartisma yasamamis olmamiz garip. (cikilan tepede bes-on dakika soluklanip manzarayi seyreylemenin dogru secim oldugunu baltazaar da, ben de, o da cok iyi biliyor)
    isimler konusunda cok parlak olmayan hafizasi sayilar konusunda mucizeler yaratir. dogdugu hastanedeki hademelerin telefon numarasini dahi hatirlar. aslinda sevdigi bir alan olsaydi iktisat dunyasinda buyuk basarilar kazanacagindan, kapanis seanslarinin krali olacagindan da hic suphem yoktu. ama akli fikri minyatur kalelerde bu edepsizin.(yeri gelir sifreli konusurum, kimsecikler anlamaz)

komik bir kisidir de. gerci birbirimizi guldurmek icin komiklik yapmaya ihtiyac duymayiz ama size bir fikra anlatir, bir de uzerine demirel taklidi patlatir ki gulmekten burnunuzdan kola dahi akar. ara sira iyice abartip yavsaklastigi da olur. hatta son donemlerde olur olmaz yerde dans etmeye dahi baslamis, densizlesmistir.

telefon da bu kisinin hayatinda onemli bir yere sahiptir. bazi gunler evde bulundugu zamanin tamamini telefonla konusmakla gecirir. saatlerce cihazin basindan kalkmaz, bir onunla konusur bir bununla. gun gelecek telefon basinda bir taraflari tutulup sakatlanacak diye korkarim. kazanacagim ilk parayla ona bir telsiz telefon alacagimi da mujdelerim.

makarnayi once suda suzer sonra tekrar isitip onunuze sunar, tartisma yaratir. bununla birlikte salcali makarnasi lezizdir. ancak belirtmek isterim ki; evinde kaldigim onca zaman icerisinde –iyi yemek yaptigini iddia etmesine ragmen- makarna disinda bir yemek dahi yapmisligi yoktur bu essek sipasinin.

yasadigi duzeyli beraberlikle de adindan soz ettirmis bir kisidir. bu nedenle genc kizlari huzne bogmustur ve sonsuza kadar da bogmaya devam edecektir. ici de rahattir bu konuda, olurda hapse falan girerse bacimiza goz kulak olacagimizi bilir cunku. bir de ne kadar inkar etse de romantiktir, duygusaldir. kufur mufur eder ama yufka yureklidir. gay olduguna dair soylentiler dai cikmistir. (ben bile dogru mu diye suphe ederim, ne bileyim gecenin bir vakti kendi yattigi yeri birakip yatagima gelmeler falan)

misafirperverdir de. paraya maraya cok onem vermez. elinde ne varsa yarisini size verir, gonullerde taht kurar.

bunlarla yetinmez bir de utanmadan sinemadan da oldukca iyi anlar kerata. sinemayi sever, sinemayi seveni de sever. ben de “agabey gecen gun filanca filmi izledim cok iyiydi hakikaten. sen buraya bir gel de beraber bir daha izleyelim.” demesini severim.

ayni zamanda bir proje insanidir. kimi projelerini gerceklestirip diger insanlarla paylastiginda alkisini toplar, kimi projeleriniyse gerceklestiremez.(karadeniz gezimize aylar oncesinden kesinlikle katilacagini soyleyip, yine aylar oncesinden “kesin gelecem” sozundeki ton degisikliginden “ben sana bir sey diyeyim mi, sen karadeniz’e falan gelmeyeceksin.” dememi saglamis ve onu hakikaten iyi tanidigimi bana kanitlamistir) bazen de proje konusunda iyice ucup olmayacak vaatler ileri surer, hatta bunlari geceklestirecegine dair iddiaya girmeye kalkip son anda bu kararindan vaz gecirilir.

sonuc itibariyle pirlanta gibi bir cocuktur. aslan parcasidir. kardesimdir. basina gelen bir seye onun kadar uzulup aglar, onun kadar sevinirim.
    bu yazinin, zamaninda bir benzerini yazmamiz gerektiginde “ya sen de cok duz bir adamsin” diyerek kirdigimiz kalbini onaracagina inaniyorum ve dokuz yilini geride biraktigimiz dostlugumuzu onumuzdeki sene onuncu yil kutlamalariyla pekistirmeyi umuyorum.
  • kendisiyle fransizcami gelistirip benyazdim fransizcasi konusmak istiyorum, oyle ki l express'in yillar once dondurdugum aboneligini tekrardan baslattim. ayrica eldeki woody allen esprilerinin tukenmesinden korktugum icin kendisiyle iki aydir mesajlasma trafigime son verdigimi acikladigim gibi, misal husbands and wives'daki "kotu gittigi bilinmesine ragmen koru korune devam edilen"ler tespitlerini, gotu kalkmasin diye burada soylemeyecegim bir cok tesbitiyle birlikte cok begendigim, gun gelir de bu adam iyi bir yonetmen olabilir mi sorusuna ise, biraz dusundukten sonra olabilir dedigim insandir benyazdim.

bir de isitip isitip tekrar masaya getirdigim bir vudi esprisini gercek hayatta en rahat kullanacaginiz kisi degildir, de nedir benyazdim: 'aman tanrim, isaac, herseyin dogrusunu sen bilirsin, kendini tanri mi zannediyorsun?'

'herkes kendine birini ornek almak zorunda.'
  • (bkz: bak sen)
  • jerry seinfeld taklidi yaparken kendini şaşıran, yerlere düşen bir kişi.
  • içindeki entelin xenomorph misali gün yüzüne çıktığı "bu imgelemi aklım almıyor... almıyor!" sahnesiyle, yönetmenlikte olduğu kadar aktörlükte de iddialı olduğunu kanıtlamış bir kimsedir gözümde. melik'i zaten susuz götürür de, kediden bile iyi rol kesmiş herif yahu...
  • kim yazdı sorusuna verilecek cevaplardan birisi ... aynı zamanda sozluk kullanan turkce dostu** ...