• her insanı bir tanıdığa veya bir ünlüye benzetme hastalığı sık görülen bir durumdur. bu hastalığın en uç noktasındaki bir kişinin 2 aylık bir bebeği sevdikten sonra:

-abi bebek acayip collina'ya benziyo.

şeklinde bir yorum yaptığı görülmüştür.
  • tiksindiren örnekleri için;
    (bkz: baba ve piç)
    (bkz: elif şafak)
  • birilerini başka birine benzetme ve hatta bunu abartmayı becerebilen insanların hastalığı.

top sakal bırakmışsınızdır,yeni tanıştığınız kişi size bakar bakar ve bombayı patlatır.
    +sen şu tv de ki canere benziyosun,hani varya şu tülin ve caner.
    -ya git arkadaşım işine ne alakası var.
    +yok yok çok benziyosun.kafanda bir bardak kırsana bakıyım.hahaha
    -ben sana bir kafa koyarım...
  • populer kültüre aşırı derecede hakim olan kişilerde görülen hastalık.
  • verilen bazı ödüllerin türk basını tarafından oscar ödüllerini referans alarak betimlemeye çalışması hastalığıdır.

golden globe için;
    "oscarların habercisi sayılan golden globe ödülleri sahiplerini buldu."

grammy için;
    "müzik sektörünün oscar'ları kabul edilen grammy ödülleri sahipleri buldu."

altın portakal için;
    "türkiye'nin oscar'ı kabul edilen altın portakal ödülleri sahiplerini buldu."
  • yaban ellerde hasret kalmışlığın verdiği o anadolu genci duygularıyla yoldan geçen her insan için "aaa bak bu da bizim oralardan. geçen gitmemde sahilde görmüştüm" demektir.
  • bir şarkınızı dinlettiğiniz arkadaşınızın "güzel de" deyip, "şusu şuna, busu buna" benziyor sanki diyerek şarkının da artık kafanızda öyle yer etmesini sağlayacak olan hastalık...
  • kudretten soluk tenli olmamız hasebiyle "ay ne çok vampire benziyosuooann. edward cullen gibiiiiiiii" diyen kıza: resmim çıkıyor aynada. bal gibi de edward scissorhands işte.
  • her ortamda karşıma çıkan hastalık. o kadar çok insanda var ki, şimdi hepsine birden kötü kötü şeyler söylemek istemiyorum ama nedir yani bu yahu: 'ya deminden beri düşünüyorum kime benziyorsun diye sonunda buldum. falanca dizide filanca tarafından hamile bırakılan kıza benziyorsun!'
    bsg de diyemiyorsun ki, ayıp oluyor sonra.
    işin garip tarafı bu güruh neye, kime benzediğim konusunda da bir anlaşmaya varamadı. o kadar birbirinden alakasız insanlara benzetiliyorum ki yeter artık.
    şimdi onların suçu ne, demek ki senin karaktersiz bir yüzün varmış diyeceksiniz. siz de haklısınız.
  • şu şekilde olabilir.

-olm karakoldan çıkarken görmüşler seni
    +sorma ya. gene birini fena benzettim. ağzı burnu dağıldı. resmen hastalık oldu bende bu. illa pataklayacam birini. kendime gelemiom yoksa :/
hesabın var mı? giriş yap