şükela:  tümü | bugün soru sor
 • her şey çok güzel olacak filminde *altan karakterinin yardırdığı cümledir. bir zaman sürekli geyiği yapılmıştır "insan insanı yakar mı abi ya, biz sizi yakıyo muyuz ya, abi ne vuruyorsun biz sizi vuruyo muyuz ya" şeklinde. hey gidi hey... neyse, olay şöyle gelişir;

  altan, abisi nuri'den habersiz güzel bir vurgun yapar, ama malı elinden çıkarmaya çalışırken, çaldığı adamlara geri satmaya kalkmak gibi bir salaklık yapmıştır. hiç bir şeyden haberi olmamasına rağmen nuri de altanla beraber derdest edilir sandalyeye oturtulur ve adamlar üzerlerine benzin dökmeye başlar;

  --- spoiler ---

  *
  nuri: sen,sen insan değilsin biliyor musun, insan suretinde bir hayvansın...
  altan:aaabi bak mevzuyu bilmiyorsun...

  *

  nuri: hırsız! hırsız pezevenk..
  altan: **abi benzin döküp adam yakılır mı, yapmayın aabi ya?!
  nuri: ulan altan, kendini de yaktın beni de yakıyorsun!

  --- spoiler ---
 • komik bir film repliği. buralardan kalkıp taa youtube'lara kadar gitmeye üşenenler için gelsin: tıkla kazan
 • beş liraya giden benzinin fiyatı ve ülkemizde insan hayatına verilen değer yanyana getirildiğinde haklı olabilecek serzeniş.

  6 ekim editi : penguene kapak olan, daha önce yakaladığım espri
  http://www.facebook.com/…10695312485&type=1&theater
 • bar açma sevdasını bitiren cümledir. bir de "karıyla iş yapılır mı? yanıcaz anasını satiiiim.." vardır. eninde sonunda yanılacak dostum.
 • "azicik komur ve cirayla hallederdiniz olayi" diye devam etmesi bu sozun, yuzumuzde ikinci bir tebessume neden olabilirdi. olmayadabilirdi gerci, ne yalan soyleyim a.k.
 • bu replikten önce nuri abi “hırsııızz hırsız” diye söylenirken kafaya dökülen benzinin ardından “lan altan, kendini de yaktın, lan beni de yakıyorsun” demesi o kadar komiktir ki, settekilerin gülüşmeleri filme kadar gelmiştir. iyi dinlenirse çok rahat duyulur.