şükela:  tümü | bugün
 • hobbit kitabinin killisi..
 • dumanli daglarin dogu yamacindaki evinde bilbo baggins, gandalf ve thorin onderligindeki 12 cuceyi (dwalin, balin, kili, fili, dori, nori, ori, oin, gloin, bifur, bofur, bombur) kasvetli ormandaki uzun ve sikici yolculuklarina baslamadan evinde misafir eden ki en yakin arkadaslarindan bir ikisine bile ayni anda tahammul edemeyen yari insan yari ayi kisi.
 • 6 aylık bir bekleyişin sonunda sözlükte kendine yer edinmiş adam.!
  ankara'nın ortasında bir av olma yolundayken bir avcı olacaktır kendisi... kim bilir belki de olmuştur bile.!
  bilinmezzz.!
 • genel karakteri kendisine sunulan bilgiye peşinen inanmaması ve mutlaka doğrulama gereği duymasıdır. gandalf anlattığı hikayeye ilgisini cüceleri ikişer üçer davet ederek canlı tutmuştur. beorn ilk geceden kendisine anlatılan hikayenin doğruluğunu kontrol etmek için bir goblin ve bir warg yakalmış onları konuşturmuş, bu vatandaşlardan, cücelerin hikayesinin doğruluğunu onaylattıktan sonra konuklarına karşı daha rahat ve misafirperver davranmıştır. cüceler gandalf ve bilbo evden ayrılırken beorn onlara yük taşımak için midilliler vermiş ancak hayvanları ormana sokmadan geri göndermelerini istemiştir. buna rağmen beorn yine de grubu uzaktan ayı kılığıyla takip etmiş ormanın başında hayvanları önüne katıp evine götürmüştür. kimseye güvenmemesi ve hiçbir datayı veri olarak kabul etmemesi asosyal bir kişilik olduğunu göstermekte ve bir kulübede neden yapayalnız yaşadığını da göstermektedir.
 • altinci nesil yazar olmanin otesinde candir o can.*
 • "pizza yeme tarifi" ile bir seher vakti beni şaşkınlıklara garketmiş yazar. ne üzerinde tartıştığımız entry ne klasik müzik sevdası, ne de trip hop merakı, onu babaannesi ve fırını ile hatırlayacağım.**
 • aniden sırra kadem basarak bir ankara efsanesi olmuş popüler kişilik. güvenilir kaynaklardan edinilen bilgilere göre yeni eserleri için gözlerden uzak malikanesinde enerji topluyormuş bugünlerde.
 • istediği zaman ayı olabilen bir the hobbit karakteri,evinde köpek,at gibi hayvanlar kendisine hizmet etmektedir.yolculuk sırasında gandalf,bilbo ve cüceler kuyutorman'a girerken,ödünç aldıkları midillileri salmalarını,yoksa beorn gibi bir düşman kazanmak istemeyeceklerini söylemiştir özetle.
  insanın aklına serbest çağrışımla j. k. rowling evreninde ki animagusları da getirmiyor değil kendisi.
 • j.k. rowling evrenindeki animagusların atasıdır. 1937 yılında basılmış bir kitabın kahramanı olaraktan j.k. rowling'e ilham vermiştir. büyük üstad tolkien'ın yarattığı en merak uyandırıcı karakterlerden birisidir. diğeri için;

  (bkz: tom bombadil)