şükela:  tümü | bugün soru sor
  • (bkz: kortizon) içermeyen, (bkz: egzama)’ya iyi geldiğini ve cildin bariyer onarımını* desteklediğini iddia eden krem.
  • tv de reklamları dönen yüzüm için almayı düşündüğüm egzema kremi, yok mu kullanan bir ekşici kardeş
  • mevcut egzamayı iyileştirmez, egzama belirtileri başladığında (aşırı kuruluk, deride dökülme, çabuk kızarma gibi durumlarda) kullanılırsa faydalı olur.
  • az önce almış bulunduğum krem. 35 tl tutarındadır. süreli bir 10 dakika kadar oluyor nemlemdirdiğini ve hafif döküntü oluşmuş yerleri dindirdiğini söyleyebilirim.
  • fiyatı 35 değil 20 tl tutarında olan üründür. kortizon içermediği ve gebelikte kullanımında problem olmadığı bildirilmektedir. bayer markası ile birleştiğinde kesinlikle denemeye değerdir.
  • yıllardır seboreik dermatit'i olan kortizonlu kortizonsuz kremler kullanan biri olarak söyleyebilirim ki, son zamanlarda yüzümün bir çok bölümünde olan pul pul dökülmeyi 2-3 günlük kullanımda ortadan kaldırmıştır. kaşıntıyı büyük oranda gidermiştir. önceki kullandığım elocon ve protopic'i bir süredir kullanmıyorum ve şu an için rahatsızlığım yok.

ayrıca bir süredir bepanthol'ün el ve yüz cilt bakım kremi kullanıyordum, memnun değildim. bu krem rahatlattı.

ben de 20 tl civarı bir ücrete aldım, sanırım gramajdan dolayı buradaki fiyat farklılığı oluşmuş.
  • 20 gramlık formu 19,90
    50 gramlık formu 35,90'dır.
  • vaadini yerine getiriyor. seboreik dermatit mağduru bir birey olarak beni fazlasıyla mutlu etti.
  • pişik olan bebeklerde harikalar yaratıyor. günlerce ne denesen geçmeyen pişiği anında geçiriyor.
    çinko kremler ya da sudocream gibi bir kremle birlikte kullanılmasında fayda var.
  • kaşıntıyı ve kuruluğu hızla giderip cildi rahatlatıyor, bulana duacıyım