şükela:  tümü | bugün
 • bunun tezahurat seklide vardi
  beraber yuruduk biz bu yollarda beraber islandik yagan yagmurda simdi sira geldi sampiyonluga haydi bastir benim...
 • maçlarda söylenmesi hele hava yağmurluysa çok güzel olan bir tezahurat.özellikle kapalı ve açık tribünün karşılıklı olarak birer mısrasını söylemesi çok etkileyici olmakta ve son haydi bastır benim..mısrasında gözler yaşarabilmektedir.
 • halk arasında ağızdan ağıza yayılmış "muazzez abacı hiç bi yere gidemiyomuş, hareket bile edemiyomuş, neden?" bilmecesinin cevabını "çünkü hatıralar sarmış dört bir yanını" şeklinde içeren şarkıdır.
  (bkz: iğrenç espriler)
  ayrıca (bkz: bu akşam hüzünleri evde bıraktım)
 • seren serengil'in bildigi tek sarkidir. sanki sarki kendisiyle unlenmis gibi, katildigi butun ucuncu sinif sov programlarinda bunu soylerdi.
 • sözleri aşkın tuna'ya, bestesi selçuk tekay'a ait olan şarkı... pek çok sanatçı ve şarkıcı seslendirmiştir, bununla beraber 93 yılında milliyet'in düzenlediği şarkı yarışmasında 1.liği kazanmıştır.
 • başbakan recep tayyip erdoğan ile robot asimo, auto show 2004 te honda standında hazırlanan platformda birbirlerine bakarak yürürken oluşan akla zarar kompozisyonda müthiş bir yaratıcılıkla seçilmiş beni benden alan ve fon müziği olarak kullanılan şarkı.**
  (bkz: alternatif robot asimo turk ziyaretci diyaloglari)
 • sevgiliyle birlikte yürünen bir yol, bir mimiği, bir an, bir lahza hatırlandıkça mesut oluyor insan tıpkı bu şarkıyı mırıldandığınızda hatırladıklarınızın yüzünüzde yarattığı tebessüm gibi bir an geliyor. sırf o an için bile bu şarkı dinlenmelidir.
 • iğrenç bir muhafazakar ağıtı..

  geçmişte yapılmış icraatları referans vererek, gerektiğinde çekilmiş acıları hatırlatarak sunni bir "bağlılık" çirkinlemesi yapan bünyelerin ağızlarından hiç düşürmedikleri bir yapaylıktır.. yeri geldiğinde yeşil yeşil bakan iradesizler topluluğuna söylenen, yeri gelmediğinde ise kıpkırmızı bakan çocuklara küfreder gibi dalga geçmek için söylenen bu iktidar pisliğine bulaşmış hissiyatı söküp atmak gerekiyor ciğerlerden..her gün soluyoruz çünkü..mecburiyet bu asla seçim değil.

  yalan dolu bir geçmiş ile "yeşil iradesizliğini korkak yüreğinde taşımayı marifet zanneden muktedir olma zavallılarının güçsüzlük ağıtı" olarak değiştirmek lazım bunu asıl..hiçbir zaman yağmurda kaldığında yanında kimseyi bulamamış insan topluluklarına karşı konuşurken tükürdüğünü yalayıp eliyle de kıçını aynı tükürük ile bahşederek zina yapanlara yazıklar olsun..
 • tuncay mollaveisoğlu'nun kitabının ismidir.

  kitapta recep tayyip erdoğanın yakın geçmişindeki hikmetyar, hasaneyn, yasin el kadı gibi küresel teröre destek vermekle suçlanan kişilerle ilişkileri ve siyasal islamcı açıklamaları, küresel güç odaklarının türkiye'ye biçtiği görevin de bir özeti bulunmaktadır.