şükela:  tümü | bugün
 • yeni dönem (bkz: çağla düvenci sönmez)
  yakın zamanda, çalıştığım şirketin eğitim ayarlamasıyla kendisinden haberdar olduğum şahsiyet.
  okuduğu kişisel gelişim kitaplarından öğrendikleriyle eğitim(!) hazırlayıp beyaz yakalı keriz silkelemeyi başarıyor. kazandığı parada gözümüz yok, bu yolu seçmiş insanlar yeni dönemde oldukça türedi ancak hakkaten üstünkörü bilgileri kendi uydurduğu tuhaf hikayelerle birleştirip insanları yanlıtması üzücü. yanıltması diyorum çünkü kendisi işinde uzman psikologların bile mutlak bir kesinlikten bahsedilmeyen şeyleri "bu kesin böyledir" şeklinde anlatıyor.
  aldığı iletişim fakültesi diplomasıyla yaptığı işlerden tatmin olmayan ablamız, (kendi tabiriyle) rüyasına giren ak sakallı dedenin iknasıyla bu işlere (bu da kendi tabiri) başlıyor. tabi sonrasında gelsin astral seyahatler gitsin kuantumcular..
  hayatınızın hiçbir döneminde karşılaşmamanızı umduğum vakit kaybı insan
 • güzel enerjili kadın.

  şu kişisel gelişim ıvır zıvırına çok inanmam ama beral f. iyi hissettirdi.
  ben de çok önyargılı yaklaştım. yine de denemek istedim.
  geçenlerde 2 günü kapsayan bir eğitimine katılma fırsatım oldu. çok sıkılırsam telefonda takılırım dedim. sonra anlattıklarıyla beni içine aldı. yükselten, artıran, beraber çoğalmayı öğreten bir enerjisi var.
  kendini tanımayı, hayatı kabul etmeyi, çaba ve teslimiyet dengesini, olanı ve olmayanın benimle alakasını, süreçte kalmayı, güvenmeyi anlattı.
  bana fayda sağlamayan ve hatta acı veren kalıpları dönüştürüp farklı ele almayı gösterdi. defalarca filmlerde, kitaplarda gördüm bu konuyu ama beral f. beni iyi hissettirdi sonra da öğretti bana. bir öğrenci gibiydim.

  sevdim. birebir tanışma fırsatım olmadı ama hissettiklerimi anlatmak isterdim.