şükela:  tümü | bugün soru sor
  • kaynak: gerçek gündem gazetesi.
    ahmet hakan, berat albayrak'ı anlattı
    hürriyet yazarı ahmet hakan, erdoğan'ın ekonominin başına getirdiği damadı berat albayrak'la ilgili izlenimlerini aktardı.
    zlenimlerimi aktarıyorum:

berat albayrak’ı üç kelimeyle özetlemek gerekirse: bir: mahcup... iki: mütebessim... üç: rahat...

soruları cevaplarken... önce genel bir çerçeve çiziyor, ardından maddeler halinde izah ediyor, en sonunda da hükmü veriyor... bu açıdan biraz erbakan hoca’ya mı benziyor ne?

kendine özgü bir mizah duygusu var. kendini kolayca ele vermeyen espriler yapıyor.
    temas ve mesafe açısından bayağı iyi: candan bir temas kurarken bile mesafeyi korumasını başarıyor.

babası sadık albayrak’la ilişkilerini sordum berat albayrak’a... “sadık albayrak’ın oğlu olmak büyük bir sorumluluk” diyerek olayı özetledi.

sinemayla acayip ilgili... nuri bilge ceylan’ı da biliyor, recep ivedik’i de... hayatında ikisine de yer var.

kendisiyle ilgili beklenti çıtasının düşük olmasından hiç de şikâyetçi değil. bu şekilde başarısının çok daha belirgin hale geleceğini düşünüyor.

ekonomide rakamlarla, kıyaslamalarla falan öyle bir tablo çiziyor ki... çok uzun süre “türkiye batıyor” propagandasına maruz kalanları afallatıyor.
    https://www.gercekgundem.com/…rat-albayraki-anlatti
  • nasıl büyük bir şahsiyet, keşke benim damadım olsaydı.
  • bir insan hem mahcup hem rahat nasıl olabiliyor merak ettim. ikisi birbirine zıt değil mi bunun.
  • tek kelime de yeter aslında (bkz: gevşek)
  • "sizin yaptığınız pr'ın..." diye başlayan küfürler ettiren gerçeklerdir.

berat albayrak denen kişinin hem karakter hem siyasi hem ekonomi anlamında bomboş biri olduğu belli. boşuna ıkınmanıza gerek yok. basur olursunuz.
  • yüzüğü hüküm dağına atmak yerine başka işlerde kullanması
  • cemaat okulundan mezun olup bu konuma gelip cemaatle ilişkisi yokmuş mesela.
    (bkz: yersen)
  • ilgili kısım şener şen tonlamasıyla okunduğunda anlam bütünlüğü daha da zenginleşen yazı.

"sinemayla acayip ilgili... nuri bilge ceylan'ı da biliyor recep ivedik'i de"