şükela:  tümü | bugün
  • sonucunu merak ettiğimdir. ikisi de çevik ikisi de ahlaklı. bakalım kim kazanacak?
  • borcam muhabbetinden sonra tabi ki de sülo diyorum. hiç değilse bilgili.
  • iki seçenekli şu versusta seçilebilecek tek isim süleyman soyludur. en azından kendi gayretiyle bir şeyler başarmış, bir yerlere gelmiş. zamanında demokrat partinin başında titretiyordu birilerini.

he tabi bu yazdıklarım yekten övgü müdür? yok artık.

en nihayetinde kendisi bir (bkz: siyasetçi)dir
  • benim berat'ı tercih ettiğim karşılaştırma.

süleyman soylu 90'ların siyasetçisi. o dönemin adamı. ama biz 90'larda değil 2019 yılındayız.

berat albayrak ise 2000 sonrası siyasetçi, aynı bizim dönemin adamı.

mesela bence süleyman soylu hayatı boyunca internetten sipariş verip hiçbir şey almamıştır ama berat albayrak öyle mi?
  • sonucu ne olursa olsun kaybedeni türkiye olan versus.
  • 21.04.2019 cübbeli'nin şu tweeti ile yarışta öne geçen soylu gibi duruyor.
  • her ne kadar siyasete yabancı olsa da,barındırdığı tüm dezavantajlarına rağmen ben bu versus'u damat hertürlü alır diyorum.
    süleyman soylu harcanması kolay biridir rte için.
    kimleri,kimleri harcamadı ki.
    saf görünmesine karşın damat öyle kolay harcanacak biri değil.aile içi siyasette bilalden bile önce geliyor.
  • bu kadar milliyetçilik yapılan yerde berat bile gider ama soyluya birşey olmaz. polis ve askerler soyluyu seviyorlar. rte ye alternatif tek lider.
  • (bkz: al birini vur ötekine)

ikiside çöptür, hangisi daha çöp dersen süleyman başı çeker.
  • inanılmaz maddi gücü (ırak petrolünü israil’e satması ve rüşvet ağı müthiş kazanç) ve kirli ilişkileri sayesinde berat alır. soylu çöp olacaktır.