şükela:  tümü | bugün
  • sonucunu merak ettiğimdir. ikisi de çevik ikisi de ahlaklı. bakalım kim kazanacak?
  • zevkime tükürebilirsiniz ama süleyman soylu'yu hep seksi bulmuşumdur.

eğer mesele çekicilik ise ss diyorum. olgun ve etli butlu. kalın kalın ve sert bir adam ss. berat daha naif sanki.

onun haricinde ikisi de lacivert.
  • süleyman soylu kel ama daha yakışıklı sanki...berat albayrak tıfıl kalıyor...berat albayrak'ta adnana oktarcı tipi var. yahu bilal ne diyor bu işlere? ben bilal olsam çatlardım -kıskançlıktan.
  • borcam muhabbetinden sonra tabi ki de sülo diyorum. hiç değilse bilgili.
  • mortal combat'dan daha ölümcül bir versus. zira siyasette gözünü tahta diken biri için tek bir kural vardır;

you win or you die!

şimdi karakterleri inceleyelim;

albayrak, fetönün okulunda 8 yıl okumuş, new york'da merdivenaltı bir kurumda master yapmış, akademik veya iş dünyasında pek kariyeri olmamış, askerliğini bedelli yapmış, hasbelkader erdoğan a damat olmuş, ve bu sayede bakan olmuş, enerji bakanlığı dönemindeki performansı vasatı aşamamış, akp gibi islamcı bir camia da yüzük ve bebek skandallarıyla anılır hale gelmiş biri.

soylu, dp başkanlığı sırasında akp ve erdoğan'ı sert sözlerle eleştirmiş, fetönün yurtlarına toplantılarına gidip fetöye övgüler dizmiş, partisi bakanlık karşılığı akp tarafından ilhak edilmiş, bakanlığı döneminde terörle mücadelede kısmen başarı sağlamış ve bunun ekmeğini yeme niyetinde biri.

albayrak soyluyu ezebilir mi? zirveye geçerse soylu hangi terör örgütü mensubu olmakla suçlanacak? 21. yüzyılda akp seçmeni hanedanlık rejimini içine sindirebilecek mi? albayrak nereye kadar bu işi götürebilir?

soylu kazanırsa albayrakların tüm malvarlığına el koyacak mı? yoksa berat'ın gözlerine mil mi çektirecek? yurtdışına mı kaçacak? giderse, berat esra ile kaç dakika daha evli kalacak? yoksa hz. alicilik mi oynayacak? bu arada bilal napacak?

erdoğan tahtımın varisi jölelidir derse nolacak?