şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kulislerde berat albayrak'ın istifa edeceği söyleniyor. ne kadar doğru yarın açıklamasında göreceğiz.

  edit: bazı arkadaşlar kesin bir bilgi verdiğimi düşünmüşler. bu iddialar şahsıma ait değil ankara'da yaşayan ve siyasetin içinde bulunan, bugüne kadar verdiği bilgilerin çoğu doğru olan arkadaşımındır. ben de buraya yazmak istedim. istifanın geleceğine ben de inanmıyorum.
 • imkani yok net.
 • ekonominin gidişi gelişi vatandaşa ülkeye etkisi zerre umrunda olmayan biri için asla mümkün olmayacak istifadır. kaldı ki kendisinin bazı akplilerce sevilmediği istenmediği söylenir lakin akpliler şunu anlamalılar ki yüzlerce binlerce de olsanız sadece tek bir insanın sözü sizden büyük dolayısıyla o insan ne isterse onu paşa paşa yapacaksınız onaylayacaksınız sizler böylesine yok sayıldığınız ve sadece tek bir kişinin başarısından ödünlendiğiniz hayal dünyanızda yaşarken olan sizin dışınızda kalanlara oluyor. bu istifa olmayacaktır ama hadi diyelim oldu işte o zaman akp’nin içinde birilerinin gerçekten temsil hakkının olduğunu düşünmeme sebep olacaktır.
 • erdoğan ekonomi bakanı olarak kendisini atayacaksa gerçek olabilecek eylem. başka türlü imkanı yoktur.
 • istifa? ak partili?
  dur dur kesin yanlış okuyorum. berat albayrak. bir ak partili, öyle sıradan da değil, reis'in damadı. ve istifa edecek?

  (bkz: ay olabilir mi böyle bir şey?)

  arkadaşlar saçmalamayın, akp'li istifa eder mi hiç. yani eder de, işi yapamadığı için sorumluluğu alıp istifa etmez. başka nedenlerle eder.

  edit: harf unutmuşum sizin yüzünüzden.

  edit 2: bak aklıma ne geldi;
  romanya başbakanının istifası
  okumaya üşenenler için özetleyeyim, 4 kasım 2015 tarihinde bir gece kulübünde çıkan yangın sonucu 130 kişinin yaralanması ve 34 kişinin ölümünün ardından romanya başbakanı ve kabinesi istifa etti.

  (bkz: meanwhile in turkey)

  her olayda istifa mekanizmasını çalıştırmak doğru değil
  ankara'da 97 kişinin hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan terör saldırısı hakkında kendisine yöneltilen "istifa" sorularına cumhurbaşkanı erdoğan "her olayda istifa mekanizmasını çalıştırmak doğru değil" diye cevap verdi.
 • sebebi nedir feci şekilde merak ettiğim iddia.

  adam gayet güzel yönetiyordu ekonomiyi.
 • istifa ve akp.
  yanyana bile gelmesi imkansız iki kelime.
  17 yıllık iktidar boyunca istifa etmiş bir tane bile akp'li yoktur. ama istifa ettirilmiş çoktur.
 • götü yemez.
 • bence sümeyye erdoğan bayraktar da gayet iyi anlıyor paradan. 17-25 aralıkta rüşdünü ispatladı.

  damadın istifası benim için sürpriz olmaz. çok şükür erdoğan ailesi türkiye’yi 70 yıl daha yönetebilecek tecrübeli insanlarla dolu