şükela:  tümü | bugün
  • bizim mahalle bakkalı mehmet abidir. vallahi de billahi de çok daha iyi yönetir ekonomiyi. ilk 1 ay bocalar belki ama sonrasında coşturur ortamı. hiçbir şey yapmasa çıkıp sırıta sırıta bizimle dalga geçer gibi konuşmaz en azından. adamda esnaf ciddiyeti ve esnaf ahlakı var..
  • cumhurbaşkanı gayet güzel yapacaktır bu işi benim önerim kendisidir..
  • baştaki yutan eleman değişmedikçe bir halta yaramayacak öneriler
  • sorunun halen berat'ta olduğunu düşünen andavalları görmemizi sağlayan sıçmık.

arkadaşlar, kardeşler, hanımlar, beyler ve saygı değer romalılar. bizim bugün bu karşılaştığımız sorun ekonominin kötü yönetilmesi değildir. bizim karşılaştığımız sorun güvensizlik kaynaklı bir sorundur. kuvvetler ayrılığını yeniden getirin, sayıştay, danıştay ve yargıyı tam bağımsız ve üstün kılın. berlin'de olan hakimleri kıskandıracak kadar şeffaf olun. bunları yaptıktan sonra zaten yatırımcı gelecektir. yapısal reformları hayata geçirin. özgürlükleri sağlayın. birilerini terörist ilan etmekten vazgeçin. bunları yapın ve vallahi de billahi de yatırımcı gelecek ve ülkeye yatırım yapılmaya başlanacak ve ekonomi kısa süre içinde toparlanacaktır. ya hatırlamıyor musunuz daha kaç sene evvel berat almanya'ya ingiltere'ye abd'e gitti ve sırf yatırımcı bulmak, ülkeye yatırımcı çekmek için. yüzlerine karşı "hayır" dediler. neden? çünkü güven yok. siz adaleti ve güveni tahsis edin zaten yatırımcı gelir. sırf swap için bile günlerce kaç tane ülkede kaldılar. yazık günah. sorun berat'ta değil bu kokuşmuş sistemin ta kendisinde.

hadi kalın sağlıcakla.
  • net hamza yerlikaya'dır.
  • herhangi bir lisenin iktisat hocası.

edit: zeka küpü arkadaşlar lisede iktisatçının olmadığını biliyorum aydınlatmanıza gerek yok sadece seviyeyi düşük tutmak adına ironi olsun diye öyle yazdım. içiniz rahat edecekse muhasebe hocası olarak alabilirsiniz. muhasebe hocası yok diyen zeka küpleri olabilir onlar için de belirteyim ticaret lisesi. ayrıca anlamadığım şey o kadar ciddi konular olup o konular hakkında rahatsızlık belirtmeyip şu ironiden rahatsız olmanız oldukça ilginç. hadi öpüyorum hepinizi.
  • kesinlikle ben.

ekran karşısında halkla taşşak geçmeyi benden daha iyi kimse yapamaz.
  • babam.

adam 25 lira aidata zam yapmamak için direniyor yönetici olarak. muhitte en düşük aidat 50 lira ama peder bey 5 yıldır hiç zam kararı almadan o 25 lira ile çeviriyor apartman giderlerini. borç da ödüyor, yatırım da yapıyor. senelerce kallavi kamu ihalelerini devlet namına yönetti bu adam, tehdit de edildi, baskı da gördü, makamı da elinden alındı ama devletin üç kuruşunu boğazımızdan içeri sokmadı.

babamın da akpli olması dışında bir eksisi yok. bu kafada bir adam nasıl akpyi destekler hafsalam almıyor. adam, ne yapsalar bir bahane bulup toz kondurmuyor iktidara.
  • 15 yaşındaki küçük oğlum
    çocuk üç hafta önce haftalık harçlığını
    euro yahut sterlin olarak vermemi talep etti.
    gümüş de fena olmayabilir dedi.
    lira veriyorsun kaybediyorum her hafta diyor bi paket cips kaç lira olmuş haberim var miymiş?
    ticaret kafası var adamda okumayacak gibi duruyor. zaten bakan olmak için
    öyle okumaklar filan gerekmiyor.
    okusa da anlamak gerekmiyor.

en azından dolarla işin ne demez ekranlardan.