• edit (06.09.2016/13:58) : şu an itibariyle toplanan para 31 000 tl nakit 190 000 tl lik sms olmak üzere 221 000 tl. ha gayret dostlar 600 bin e daha çok yolumuz var. ..

edit (02.09.2016 / 19:47) : an itibariyle bankada toplanan miktar 8500 tl. sms hesabında ise 78000 tl toplanmış. kampanya başından beri toplam 86500 tl toplayabilmişler. ve hedefleri, 600 binlik ilk kısımı toplayıp abd'deki tedavi sürecini başlatabilmek. yani kardeşimizin tedavi sürecini başlatabilmek için ilk etapta 513500 tl ye daha ihtiyacımız var.

ne kadar çok yerde beratın sesini duyurabilirsek, o kadar çabuk sağlığına kavuşacak inşallah.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

değerli sözlük yazarları ve ziyaretçileri….

bugün twitter’da karşılaştığım bir yardım çağrısını sözlüğümüze taşımak istedim.

gaffar berat seğmen kardeşimiz 4,5 yaşında. doğumundan kısa süre sonra 3 kez beyin kanaması geçirmiş ve görme, işitme ve konuşma yetilerini kaybetmiş. söz konusu fonksiyonlarının geliştirilebilmesi ve hayatının geri kalanını kendine yeter halde geçirebilmesi için yurt içi ve dışında yoğun bir tanı, tedavi, rehabilitasyon dönemi geçirmesi gerekiyor (detayları ek 1 deki valilik izin belgesinde bulunabilir) .

kardeşimiz için hali hazırda bir kampanya başlatılmış ancak toplanmak istenen paranın (1 milyon tl) hala çok uzağındayız, maalesef.

siz değerli sözlük ahalisinin destek ve yardımlarıyla, hayatın daha çok başında olan kardeşimizin, bundan sonraki hayatına pozitif bir katkı sağlamayı ümit ediyoruz.

yardım kampanyası katılmak için ;
    - türk telekom (avea) ve turkcell hattınız ile 4543’e berat yazarak 1 sms atabilir (sms başına 5 tl)
    - ya da resmi yardım hesabına imkanlarınız dahilinde maddi destek gönderebilirsiniz.
    resmi yardım hesap bilgileri;

ilknur seğmen / ziraat bankası/ tr 26 0001 0001 2943 6010 1450 03

irtibat için babası murat seğmen ( 0 541 560 35 31)

ek 1 : valilik yardım toplama izin belgesi
    ek 2 : berat seğmen özür raporu 1 , 2
    ek 3 : durum raporu
    ek 4: berat kardeşimiz babası ile

not: seğmen ailesi ile herhangi bir bağım yok. kendilerine ulaşıp, izin aldım ve kampanyalarını sözlüğe taşıyarak destek olmak istedim. berat'ın durumu ve yardım kampanyası ile ilgili detay sorularınızı irtibat telefonundan baba murat seğmen'e sormanızı rica ediyorum.
  • up up up
  • up ulan
  • buraya bir up girelim , şuraya bir sms ...

türk telekom (avea) ve turkcell hattınız ile 4543’e berat yazarak gödnerip, 5 tl nizle bile bir çocuğa umut olabilirsiniz.
  • bir up'ınızı esirgemeyin dostlar... sağ menüde yukarıda kalsın
  • diğer kampanyalarda ilk entryde şimdiye kadar toplanan tutar ve kalan tutar güncellemesi yapılması bana motive edici geliyordu. bu kampanya için de böyle bir imkanımız olabilir mi diye düşündüren kampanya.
  • 2015 yılında başlamış yardım toplanmaya.

neredeyse bir yıl olmuş, yeteri kadar para toplanamamış. neler yapıldı bu mecrada, bunuda yapabiliriz. el atın can verin hayat verin.

(bkz: #beratyaz4543egönder)
  • herkesin başına gelebilir, gönderin 5 liradan kaçmayın
  • kampanyaya katılınca huzur bulunuyormuş.

(bkz: up)
  • 1 up 1 sms
hesabın var mı? giriş yap