• zordur. saçınızı nasıl kesmesi gerektiğini iyice öğrenmiş bir berberi bırakıp biricik kafanızı, kafa yapınızı ve mantalitenizi anlamayan başka bir bre berbere teslim etmek, o berberle yeniden aynı şeyleri yaşamak düşüncesi insana sıkıntı verebilir. bu yüzden hala eskiden oturduğu yerde tıraşa giden bir sürü insan var. aynı berber dükkanı içerisinde bir berberi belleyip o berber o esnada başka bir adamın saçını kesmekle meşgulse, yanda boşta duran berberin koltuğuna da oturmaz mesela çok kimse; kendi berberini bekler.

berber değiştirememenin bir başka nedeninin ise "dokunduran kişi sayısını minimumda tutma geni" olduğu yönünde araştırmalar mevcut.
  • öyle kolay kolay olmayacak olan eylemdir. ya şehir değiştirmişsindir, ya berberle kavga etmişsindir ya da berber ölmüştür.
  • aynı berberde traş olunca bir yerden sonra gösterdikleri özenin düştüğünü farkediyorum. olay belki benim taleplerimden ya da tipsizliğimden kaynaklanıyordur ama şunu farkettim; yeni bir berberde traş olunca müşteriyi kazanmak için domalırcasına özen gösteriliyor. e benim param var müşteriyim ben ve bunu avantaja çevirmek istedim. o herif beni müşteri olarak kazandıktan sonra gösterdiği özeni bırakacaksa ben ne diye orada devam edeyim ki? gider her defasında yeni bir berberde traşımı olur beklediğim himeti görür ayrılırım. tek traşlık ilişki candır. *
  • şehir değiştirmeden yapılması zordur.
  • 10 senedir aynı berbere gidiyorum, bir ara değiştirdim ve değiştirdiğim berber çok iyi saç kesen ve özen gösteren bir adamdı ama rahat edemedim arkadaş. 2-3 kere gittim sonra eski berberime döndüm. mutluyum, hem bu kısa süreli ayrılık eskiden beri gittiğimin berberime de yaradı. o zamandan beri artık daha fazla özeniyor sanki.
  • şimdilik sabitledim
    ancak aklım hala eskilerde
    olurda bir gün pişman olursam geri dönsem yine kabul ederler mi?

seve seve edecek sanki bedava yapıyor haspam
  • önünden geçerken beyninize bir adet makas saplanması ile sonuçlanabilecek bir durum.
  • şehir değiştirmesem hayatta değiştirmezdim...
  • berber değişir, her şey değişir.

değişmeyen tek şey ise (bkz: berber dayaması).
  • berberime ihanet etmemek için ıstanbuldan adapazarına gitmişliğim var. çok ekstrem bir olay olmadıkça da berber değiştirilmez
hesabın var mı? giriş yap