şükela:  tümü | bugün
  • kendi derdindedir.
  • kuaför versiyonu icin gayet hakli bir tiptir zannimca. samimiyetsiz oldugu hic de dogru degildir. kadin kuaförlerinde, sahsen benim dahil olmaktan hic haz etmedigim manasiz muhabbetler döner. bir dedikodu, her seyini tanimadigi insanlara sere serpe anlatma, icini dökme bahanesiyle baskalarini hic ama hic ilgilendirmeyen en mahrem sirlarini ifsa etme sevdasi... sanki sacini kestirmeye degil, terapiye gelmis. bi sus kardesim iki dakika! ben mecbur muyum bu muhabbeti dinlemeye? bir de muhabbete katilmaniz, hic olmazsa gülümseyip basinizla tasdik etmeniz ya da sizin de "ay hah ha, benimki de öyle valla" diye merak keselerine birkac tas atmaniz beklenir ki hic anlamam, anlamak da istemem...
  • (bkz: #9566022)
  • berber muhabbetinden haz etmeyen ama berbere gittiğinde maksat ortama uymak olsun diye muhabbete katılmak çabasına giren tipten daha evla olan tip.

böyle olmayan tipler çoktur hayatta. mesela şu köylerde falan dolaşan sunucular var. allahım o ne uyduruk samimiyet!. sanki hayatında ilk defa gözleme görüyomuş gibi "halacım halacım bu ne yaptığın senin, gözleme mi yapıyon sen" edalarıyla yanına oturmaya çalışır ama bağdaş kuramadığı için sığamaz oraya, dizlerinin üstüne çöker, sonra dizleri ağrır ayakta devam eder muhabbete falan filan.. yani üstüne yakışmaz o elbise. samimiyetsiz durur.

berberdeki muhabbetler de bazen öyle olur. konu örneğin, şahinlerin aslında nasıl iyi bir araba olduğu, nası ithal araba kullananların salak olduğudur. sen adamlara güvenlikten, yakıt ekonomisinden, konfordan falan bahsetsen anlamayacaklar, hatta seni enayi yerine koyacaklardır. sen de girmezsin kardeşim. ama samimiyet olsun diye "tabi abi yaaaa, en iyisi şahin abi yaaa" muhabbeti yaparsan, o samimiyetten çok yalakalık olur.
  • bilgisayarında kızının fotoğrafı masaüstü resmiyken; facebook'ta sahte adlarla profil oluşturup karısını orada burada nasıl aldattığını anlatan haysiyet yoksunu berberler varken doğru yapan kişidir. ne araba motor muhabbeti ne de siyaset bunun kadar sinirlendirmiyor. o yüzden 1.5 2 ayda bir gider makineyle 4 numara kestiririm. ense kısmını yapabilecek olsam makine alıp evde kendim tıraş olurum o derece.