şükela:  tümü | bugün soru sor
 • istisnasız her zaman başıma gelen durumdur.
  berber dayaması, berberin saçı sürekli istenenden fazla kesmesi gibi durumlardan ötürü berber sevmeyen bir bünye iseniz, saçlarınızı kestirmeyi devamlı ertelersiniz. ve uzamış saçla uzuuun bir süre sosyal yaşantınıza devam etmek zorunda kalırsınız.
  öyle günler gelir, resmi bir fotoğraf çekilir, maymun gibi çıkarsınız.(üstüne internete de koyarlar on sene sergilenirsiniz) öyle günler olur uzayan saçlar zapt olmaz, şekle sokma uğruna okula/işe geç kalınır. sabahları yastık yüzü, akşamları yemek tabağı pantene'in yıllardır savaştığı koparak dökülen saç tellerinden geçilmez. sonunda eeeh eytere bea der berberin yolunu tutarsınız.
  ama o da nesi? berberlerin asıl maksadı biten traşı güzel göstermek olan sihirli aynaları, sizi de güzel gösteriyor. böyle saçlarda bohem bir hava, özenle dağıtılmış boyband üyesi saçı gibi bir karizmatiklik falan. berber "nasıl olsun?" diye sorarken koltuktan kaçmanın planlarını yaparsınız.* kaçamasanız bile berberin kesim işlemine başlamadan önceki her rutini saçınızı daha da güzel gösterir.
  (berber saçı karıştırmaya başlar)
  içses: ulan ne kestiriyorum uzun yumuşacık dalinle yıkanmış gibi saçlarım var. manita da böyle kurcalar belki..
  (berber kolay kesilsin diye saçı spreyle ıslatmaya başlar)
  içses: yağmur vursa böyle gözükecek demek. lan holivud filmindeki romantik yağmur sahnesinden fırlamış aktör gibiyim. kestirmesem mi ki?
  (berber saçı geriye doğru yapıştırmaya başlar)
  içses: bak resmi yerlere de biryantinle yatırıp şöyle gitsem ne süper olur. hem resmi hem can yakıcı. memoli gibi ama o da az beğenilmediydi yılında...
  ...

  velhasıl kelam, bu mevzu murphy kanunlarının en hasıdır aslında. ayna da değildir mesele. evde bakıp çıksanız orada da güzel gözükür o saç. vazgeçip berberden kaçmayı çok düşünür insan. ama doğrusu bu değildir. memoli saçını güzel gösteren murphy kanununa güvenilmez. doğrusu zoru başarıp varılan berberde oturulan o koltuktan kalkmamaktır. değilse yıllık fotoğraflarında jimmy page saçıyla kalakalırsınız. ki jimmy page gibi gitar çalamıyorsanız söyleyeyim, maalesef o saç modeli güzel değildir.
 • istisnasız her berbere gidişimde başıma gelen hadise, harbi harbi saçın canlı olduğuna ve traş olmadan önce "abi nolur kestirme saçını bak ne güzel saçın var" dediğine inanmaya başlıyorum.

  normal zamanda; yağlı, oraya buraya kalkık saçın, tam kesileceği zaman insana bu kadar güzel gözükmesi tesadüf olamaz...
 • bu durum berberin koltuğuna oturup aynaya bakınca daha da ateşlenir.berberin ilk makası atışı ne hüzünlüdür.sonra ızdıraplı bitmeyen dakikalar. berberin işi bittikten sonra fazla kesti amonyum denir.
 • saçlarınızı kestirmeye karar verip hiddetle evden çıkarsınız, berberde sıra varsa çabuk sıra gelse de bir an önce kurtulsam şu saçlardan diye söylenirsiniz, tam sıra geldiğinde berber, önlüğü takmanızla malzemeleri hazırlaması arasında geçen o berber koltuğunda geçen süre içinde saçlar adeta muhteşem gözükür size, sanki o saçlar kurtulmak istediğiniz saçlar değil de, birazdan canlı yayına çıkacak olan sunucunun son rötuşlarından önceki halidir.
 • berber koltuğuna alınışta fark ettiğiniz sinir bozucu durum. gitmeden önce, "abi zamanı gelmiş, papaz gibi hede hödö" dersiniz. koluğa oturduğunuzda ilk aynaya bakarsınız ve saçlar çok güzel gözükür. "ya aslına..." "kırt" ilk makas darbesi gelir...
 • kuaförün saçlarınızı kesmek için ıslattığı, taradığı ya da keserken alnınıza, yanaklarınıza düşen saçlarınızın suratınızda oluşturduğu seksilikle birlikte gelendir.
 • evet henüz 2 gün önce saçlarımı kestirmiş biri olarak bana bu hal ilk defa gelmedi. neden mi? o kadar berbat bir hale gelmişti ki, beynimdeki saçlarımı güzel göstermesini sağlayan bölüm bile artık çalışmıyordu. o derece yani.
 • saçların son çırpınışıdır. karne günü yaklaşırken uslanan ve sevimli olmaya çabalayan öğrenciyi hatırlatan bir hareketlenme türüdür.
 • (bkz: aramamaya inanmak)

  bi bakiyorum adam sol eliyle sag kulagini gostermis. gun icinde surekli boyle basliklar var.

  sozlugu sadece kafama gore yazmak degil okumak icin de kullandigimdan biliyorum ki; daha guzel bit sekilde o basligin acilmisi var. lakin benden once baska guzel suserlar o basligin bkz'ini veriyorlar sag olsunlar. yalniz degilim.
  arkadas baslik 2010 da acilmis konusulmus edilmis ne guzel duruyor orada. bulmasi da zor degil!

  sozlukte bulamiyor musunuz? google'a alakali kelimeri yazin sonuna eksi koyup aratin, yine cikiyor.

  siz yeter ki aramaya inanin, sozluk daha guzel bir yer olacak.