479 entry daha
  • ne dersem diyeyim bir turlu anlatamiyorum derdimi. sonuc hep hüsran ve ben her zaman boyaci ciragi gibi cikiyorum amk dukkanindan. traşın ortasinda biryerlerde "lan super oluyo ellemesin artik" demek istiyorum lakin karsimda ki berber olunca uzerimde tarifi imkansiz bir baski hissediyorum. orasini duzeltiyor, bir adim geri cekilip surasini irdeliyor, ic sesim "gelin basi degil olm bu, sesin ciksin biraz, delikanli gibi soyle ne istedigini" diyor. ama sesim cikmiyor, cikamiyor. dusunceden dusunceye daliyorum. sanirsin o an kocatepe de buyuk taaruzu ben planliyorum. taaa ki "lan super oldu ellemesin artik" dedigim anda yine aniden nutkum tutuluyor ve gereksiz bir makas darbesiyle yok olup giden o kisacik karizma anı sonrasi ben yine yeniden boyaci ciragi oluveriyorum.
    cirak oluyorum ama uzerimde hala bir baski, berberle goz goze gelmek bile istemiyorum. vicdan azabi gibi cokmus uzerime lavuk soruyor " nasil oldu?" diye. "harika olmus elinize saglik" diye cevap veriyorum. "lan" diyorum "nesi guzel bu saçın" diyorum ama anca icimden diyebiliyorum. berberlere karsi olan bu basiretsizligime akil erdiremiyorum.
  • boşa çaba
  • bütün berberlerin bildiği en klasik kesim yanları makinayla alıp tarakla üste doğru toplamaktır.kolaydır ve kısa sürer.sen ne tarif edersen et buna benzer birşey yapar.en azından gittiğim tüm berberlederde aynı şeyi gördüm.sadece bir tanesi saç tipime uygun olarak bana farklı bir kesim önerdi ve çok ta güzel önerdiği gibi kesti.o arkadaşı birdaha aynı berberde bulamadım.benim için hepsi aynıdır....
  • teslim olun bırakın o bildiğini yapsın. yoksa gene bildiğini yapacak zaten...
  • 12 senedir aynı adam kestiği için ne istediğimi o kadar iyi biliyor ki. stil veya uzunluk değiştirsek bile tek seferde anlayıp uyguluyor, hele ikinci uygulaması daha da mükemmele yakın oluyor. zaten bir berberden daha ne beklersin ki, eksik olmasın iyi insan.
  • hiçbir işe yaramaz berber yine bildiği gibi keser
  • benim bisey dememe gerek kalmıyor. yillardir ayni tarzda devam.
  • (bkz: nuri berber)
  • her zamanki gibi yap alpay abi. bu cümle ile yaklaşık 10 senedir hep aynı modeli tutturmayı başarmışımdır :) berbere sadakat önemli
  • hiç bir berberin modeli dinlediğini görmedim...
    sen anlatırsın, o kesebildiği kadarını keser.
417 entry daha
hesabın var mı? giriş yap