şükela:  tümü | bugün
  • kıytırık bir saç tıraşına 30 lira vereceğinizin habercisidir. ayrıca randevuyla gidilen yere berber denir mi lan? orası olsa olsa erkek kuaförüdür.
  • kuş olarak domalmak için zaman belirlemektir. erkeklerin bu şekilde hoşuna gittiğini anlayan berberler odası tarafından tüm berberlere tavsiye edilmektedir.
  • e bunu mahallede de yapıyorduk da, bu kadar gösterişli olmuyordu.
    - bekir abi yemekten sonra yanındayım
    - geç kalma kapatırım.
    - hörmetler abime.
  • denizlinin en varoş semtlerinden birine şahit olduğum eylemdir. 2 saat sıra beklememe vesile olmuştur.
  • (bkz: mehmet tatlı)
  • (bkz: parisli cemil)
  • gittiğinizde boşu boşuna beklememek için yapılacak akıllıca hareket. 10 sene önce mahallenin berberinde de vardı bu durum.
  • 5 seneden uzun zamandir gerceklestirdigim eylem. 10 dk gec kalsam bir bakiyorum koltukta baskasi oturuyo. maten kodumun trasida 10 dker suruyo topu topu. randevulu gidilen mekanda musteri cok demektir. bunun anlamida berberin en uzun sure yapacagi tras 15dk yi gecmiyicek olmasidir. artik o berber buyuk firmalar gibi seri uretime gecmistir. musteri memnuniyetini pek onemsemez. another brick on the wall misali kaliba doker musterilerini.
  • randevu verip sizden 5 dk önce gelen müşteriyi kaçırmamak için sizi randevu saatinden 45 dk sonra traşa alan gözü kalkık erkek berberinin sistematik çalışma disiplini alt tarafı berbersiniz bu neyin havası berber de diyemezsin bunlara erkek kuaförü saç tasarımcısı sırf bunlara uyuz oluyorum diye kendi kendi mi traş etmeyi öğreneceğim birde bunların alışveriş merkezlerinde olan ları var ki onlardan hiç bahsetmiyorum
  • eskiden berbere gitmek için 2 saatimi ayırabilecek durumdaydım. sadece saçımı kestirmek için değil, beklerken ordaki dandik gazete ve dergilere de bakardım, bir iki muhabbet ederdim; günlük dertlerli bi süreliğine unutmak için yaptığım bir ritüel gibi bir şeydi. artık sadece zaman kısıtlılığından dolayı, randevu olmasa bile, bi arayıp soruyorum çünkü belirsiz bir süre bekleyebilecek lüksüm yok açıkçası.
    "büyüyünce" mi böyle oluyormuş, mesleğimin tabiyatı mı böyle, sistemin bizi sömürmesi mi bilemiyorum ama rahatsız edici bir şey olduğu kesin.