şükela:  tümü | bugün soru sor
 • muziklerini broadcastin yaptığı giallo ortamlı kıyak bir peter strickland filmi.
 • if istanbul filmleri eşliğinde,
  bugün izlenecek olan filmdir -saat 17.30' da, afm taksim' de-.

  bir korku filmidir.
 • berberian kelime anlamı var mı diye bakmaya gelmiş iken,

  entry kardeşliğimizin girdilerinden sonra lan yoksa ben bu filmi totomla mı izlemişim(güzeldi ya) diye sorulara yönlendirmiştir

  bilen varsa kelime anlamı ayıktırın
 • giallo ekolünün ekmeğini yiyen saçma, sıkıcı, anlaşılmaz bir film. film üzerine film çekmek zaten en baştan seyirciyi sıkıcılık duvarından atlatmak gereği duyar ama bu film gibi özgünlüğü kafadan "giallo" ya yüklemiş baygın bir anlatımı ne toby jones, ne iyi bir prodüksiyon ne de havada uçuşan canayakın italyanca kurtabilir. eminin bunu seyredenler arkada dönen filmi (the equestrian vortex) seyretmeyi daha çok istemiştir ama ne yazık ki sahte biçimde onun üzerinden asıl filmimiz çıkar sağlamaktadır. (bkz: bilet parası verildiği an filmin bitmesi)
 • ne anlatmak istediğini anlayan beri gelsin dediğim filmdir. hem sıkıcı hem karışık hem de klişe dolu film.
  bari biraz daha uzun çekseydiniz. 85 dakika kesinlikle çok kısa.
 • imdb

  ey yolcu! eğer lineer öyküleri, nispeten konvansiyonel teknikleri seviyorsan ancak kimlik ve bilinç üzerine filmlere de meraklıysan bunun bir doz daha az avrupalı, daha kanadalısı, saramago uyarlaması ancak villeneuve'in imzasını atıp başka bir yere taşıdığı enemy'i seyretmeni öneririm naçizane.

  ama sen dersen ki aga ben blanchot okuyorum, basel'de eğitim aldım, avusturya'da ton meister'lik yaptım. o zaman baba aynen devam bu filme, haybeye sövmezsin.

  belçika, kanada, isviçre ve fransa'da yılda bir kez çekilen filmlerden biridir. hususi merakı olmayanları sövdürüp, entelektüel düşmanı eder. şahsen bir köylü olmama rağmen keyiften çığlıklar atarak seyrettim.