şükela:  tümü | bugün
  • gozlerin yumuludur. boynuna satir gecirse haberin olmaz. sampuanin soguklugunu, herifin sefkatsiz ellerini hissedersin. lavabodan yuzune sicrayan sulardan pek hazzetmezsin. icinden, "biraz sonra kirli havluyla gozlerimi de bastira bastira kurulamasa keske" diye gecirirsin. ama dusunceleri okumaya niyeti yoktur herifin. cok eglenceli degildir. yikamasa, daha bile iyidir hani...
  • ic ses: "ovala beni mahmut abim"
  • kelle trasının en karanlık en sıcak ( bazen souk sofbenden dolayı ) en sulu kısmıdır. bazen nefesiniz kesilir burnunuz akar. tam bir bereberin intikamı olayıdır
  • zürafaların ön üyeleri tehlikesizce eğilmelerini engelleyecek kadar uzundur. boyunları ne kadar uzamış olsa da omuz yükseklikleri yüzünden su içmeye eğildiklerinde ön bacaklarını açmak, böylece kafalarını suya yaklaştırmak zorunda kalırlar ve ani bir saldırıya tepki vermeleri oldukça zorlaşır. bir vahşi hayvan saldırısı sırasında bu hayvanların önce bacaklarını düz konuma getirmeleri, boyunlarını kaldırmaları gerekmektedir, ancak beyne kan akışları dengelendikten sonra koşmaya başlayabilirler. bu yüzden su içtikleri an zürafaların en savunmasız anıdır, çoğu etçil hayvan bunu bilir ve normal durumda saldırılması neredeyse imkansız, oldukça güçlü ve büyük bu hayvanlara sadece su içerken yaklaşmaya cesaret edebilir.

işte berberin kafayı lavaboya eğdiği an da insan türünün en savunmasız anıdır.
  • berberde kendinizle en başbaşa kaldığınız andır.. berber ile ilgili tüm düşünceleriniz, geçmiş berber hatıralarınız, ilk berbere gidiş, saçınızın en kötü kesildiği şoke olduğunuz ama bişey de diyemediğiniz hafta, hepsini düşünmek için önünüzde su sesi eşliğinde uzun bir 5 dakika vardır.

"ulan ben çocukken gittiğim bir berber vardı, izmirde, evimin altında, adı neydi, ne güzel masaj yaparak yıkardı kafayı, sanki oracıkta uyuyacak gibi olurdum.. ben mi küçüktüm, adamın elleri mi büyüktü, yoksa hakkaten iyi mi masaj yapıyordu.. şimdiki berberler sadece yıkayıp geçiyor.. masaj için para isteyenler bile var.." düşünceleri akar..
  • bu sefer kesin "saçı yıkama abi,gerek yok yok" diyecem şeklindeki umutların bittiği andır.çaresizce itaat edersiniz.su yazın soğuk,kışın ılık olur.
  • berber tam bu anda gereksiz bir muhabbet daha açmış örneğin, "abi bu ornitorenklerin çiftleşmesi ne garip değil mi?" gibi kontra bir soruyla sizi afallatmış siz bir süre cevap verememişseniz; bu andan sonra da ağzınıza giren şampuanlı sular eşliğinde cevap vermeye çalışarak anca "grlup brlurup" diyerek bitiriverirsiniz kendinizi. ne dediğiniz anlaşılır ne de berber dinler zaten.
    soruyu takiben kafanın eğdirilmesi sırasında, ensede hafif bir kasılma gerçeleştirerek eğilmeyi engelleyip o anda cevabı verip ondan sonra rahat rahat lavabonun altına doğru yolculuğa başlanmalıdır.
  • annenin, ağzımızı sabunlu bezle yırtarcasına sildiği anla eşdeğerdedir