şükela:  tümü | bugün soru sor
  • beni bir hayli tahrik eden davranıştır. o boğumlu parmakların yüzümde yaptığı ahenkli dansa asla hayır diyemiyorum.
  • çocukken annesinin sokaktan leş gibi
    dönüğünde kendi kafasını yüzünü yıkamasını
    taklit ediyordur.
    burnunuzu tutup:sümkür!
    diye de direktif de vermediğine şükür edin.
  • insanı çocukluğuna götüren harekettir.
    hemen ardından kaşıkla ağzınızın kenarlarını sıyıra sıyıra mama yedirmesini beklersiniz.

(bkz: yemek yedirilen çocuğun ağzını kaşıkla sıyırmak)
  • ya bu var ya hayatimda en cok hosuma giden seylerden biri. gercekten hala daha yapiyor bunu berberler.

uzun sacli olmamdan mutevellit son 4 yilda 2 kez falan berbere gittim, ve bu olay asiri derecede keyif verici ve rahatlatici.

boyle saclar yikanmis, kopukler gitmis falan o adam elleriyle yuzunuzu yavasca ovuyor temizliyor ya kopuklerden...
    boyle bir rahatlama yok.
    sonra pamukla da kulagin icini sildigi zaman zevkin doruk noktasina ulasmis oluyoruz.
  • peki saçlarınızı kurulumak için ,havluyu adeta çim biçme makinesi olarak kullanması?
  • o kıllı barnakların ıslanmış dudaklara hafifçe sürtündüğü an yok mu, dünyaya insan olarak geldiğine pişman eder adamı
  • bu işlem öncesinde o suyu ısıtması, sıcaklığı eliyle ölçmesi sonrasında size "gel abi" demesi sizi birkaç dakikalığına dünyanın hala güzel bir yer olduğuna ikna eder. kafanız lavabo içerisindeyken acaba ikinci kez şampuan dökecek mi? görmüyorum diye arkadan hareket çekiyorlar mı? saç tamam ama şimdi sakalları da düzelttik oraya da bir el atar mı diye türlü düşüncelere kapılabilirsiniz.

ancak bunların her biri o eller suratınızda süzülmeye başladığı vakit son bulur. avuç içinin surattan dudaklara dokunuşu falan tanımlaması zor bir durum ortaya çıkartır.

sonrasında suratınıza hafif nemli bir havlu iner (bu önceki saç yıkatanların kardeşliğinin bir işaretidir.) ve yeniden bu dünyada olduğunuzu fark edersiniz.
  • bunların kulağın içini bile parmaklayıp yıkayanı vardır ki düşman başına.
  • hele o muz kokan mavi kutulu bilendasktan çıkan “bruupp” diye çıkan “dibinde kalmış şampuan” sesi..

bu güzel ortamı bozan kahverengi küf kokan havlu kokusudur.