şükela:  tümü | bugün
  • - fssp pssfp fssp
    + lan aslında saçlar o kadar da fena durmuyor
    + bakim? valla durmuyor lan iki wax vursam on numara olurmuş niye kestiriyorum ki?
    - fssp pssfp
    + tamam iyice sıçana döndük kes gitsin mk.
  • uykumun geldiği andır. yahu, bu saçlar fısfısla ıslandıktan sonra, berber tarafından sağa sola öne yumuşak yumuşak taranmaya başlıyor ya, işte o an beni feci bi' uyku bastırıyor; bi' tuhaf akıl durgunluğu geliyor bana böyle. hatta en deliksiz uykuyu bu fısfısla saçım ıslatılırken uyuyabileceğimi düşünüyorum; göz kapaklarım da kapanmak istiyor sanki.
  • dışardan arkadaşın,eşin dostun görmesini istemediğiniz andır..
    -osman bu ne hal
    -necla dur gitme anlatcam
    -babamın evine gidiyorum bana bu durumdan bahsetmemiştin..ühü ühü..
    aha böyle bir boktan bir durumu vardır..
  • hele ki o su damlacıkları süzülüp, enseden içeri ya da kaşları aşarak yüzün çeşitli yerlerine gelmez mi? işte o an kelimeler kifayetsiz kalır.
  • geri dönüşü olmayan andır. kim bilir ne şekilde, hangi halde o koltuktan kalkılacaktır. son kez aynaya bakılır ve kadere boyun eğilir. artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.
  • uzun saç ıslanınca ne kadar da çirkin duruyormuş hissi oluştuğu için saç kestirme öncesi insana moral verir.
  • o fısfısa buz gibi su koyan berberler var. her sıkışta kafana onlarca iğne saplanıyor hissi verir. çok kötü! biraz ılık koysunlar şunu.
  • o sıra arkadakine laf yetiştiriyorken kulağını suyla doldurur.
  • her seferinde bir an önce ''vazgeçtim kestirmiyorum'' diye haykırma isteği uyandıran andır. ilk makas atılana kadar vaktiniz olduğunu düşünür kendinizi rahatlatırsınız lakin iş işten geçmiştir.
  • kisin bir urperme, yazin bir ferahligi beraberinde getirir.