• - fssp pssfp fssp
    + lan aslında saçlar o kadar da fena durmuyor
    + bakim? valla durmuyor lan iki wax vursam on numara olurmuş niye kestiriyorum ki?
    - fssp pssfp
    + tamam iyice sıçana döndük kes gitsin mk.
  • uykumun geldiği andır. yahu, bu saçlar fısfısla ıslandıktan sonra, berber tarafından sağa sola öne yumuşak yumuşak taranmaya başlıyor ya, işte o an beni feci bi' uyku bastırıyor; bi' tuhaf akıl durgunluğu geliyor bana böyle. hatta en deliksiz uykuyu bu fısfısla saçım ıslatılırken uyuyabileceğimi düşünüyorum; göz kapaklarım da kapanmak istiyor sanki.
  • geri dönüşü olmayan andır. kim bilir ne şekilde, hangi halde o koltuktan kalkılacaktır. son kez aynaya bakılır ve kadere boyun eğilir. artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.
  • o sıra arkadakine laf yetiştiriyorken kulağını suyla doldurur.
  • berber koltuğunda uyurum ben. bu hep böyle olmuştur. uyumadıgım hiçbir saç kesimi hatırlamıyorum.

işte bu an,yatagında mışıl mışıl uyuyan adama bir kova su dökmek nasıl bi etki yaratırsa bana da o etkiyi yapar.içimden saydırırım geri uyurum.

bir sonraki fısfısa kadar. ve o fısfıs her zaman gelir
  • o an bir yandan da sanki "tipe bak, dötüme döndü ıslanınca" der gibi bakan çırak olayın tuzu biberi olur. sen istediğin kadar artist takıl, saçlar fısfıslandığı an tam bir şamar oğlanına, burhan altıntop'un ağlak çiko tablosuna dönüverirsin.
  • dayamadan önceki son çıkıştır. bu yıkama yağlamanın ardından dayama gelecektir.
  • o fısfısa buz gibi su koyan berberler var. her sıkışta kafana onlarca iğne saplanıyor hissi verir. çok kötü! biraz ılık koysunlar şunu.
  • o ana kadar bir boka benzemediği için kestirilmeye karar verilen saçların aslında hiç de fena olmadığı fikrinin ampul gibi belirdiği andır.

çok da geçtir. o anda kararından vazgeçen ben göremedim.

edit: imla
  • kesmeye karar verdiğiniz o saçın gözünüze bir brad pitt bir david beckham saçı gibi gözüktüğü andır.
hesabın var mı? giriş yap