şükela:  tümü | bugün
  • eşit: başlık başa kalmış. açan arkadaş niye gitti anlamadım.

ne zamandır açmak istediğim başlik. yüzde yüz destek veriyorum.

bu saçmalığa artğk bir son verilsin yoksa yazın virüs gidecek bit salgını gelecek.

kafamda çalı süpürgesiyle geziyorum, ne zor işmiş uzun saçla uğraşmak.

1- içeride tek müşteri olacak.
    2- randevu ile gidilecek, 20 dk.da bir. erken gelen dışarda bekleyecek.
    3- herkeste maske olacak.
    4- konuşmak yasak.

yav konuşmayınca nasıl bulaşacak bu virüs biri bana anlatsın. hangi berberde ben elimi oraya buraya değmişim de şimdi değeceğim ki zaten.

randevu al, dokunma, konuşma, kestir saçı, çık.

bunu bu kadar abartmaya gerek var mı bilmiyorum.
  • onu bunu bilmem de her şeyden en önce berberlerin açılması lazım yoksa sosyal çevrem tarafından dışlanacağım
  • bence de açılmalı. bu şekilde doğal seleksiyonun önü açılır. ıq seviyesi artar ülkenin.
  • bu durum eşittir ülkenin yarısının virüsten ölmesi.
    tanım: yakın bir zamanda yapılmaması gereken zaten de yapılmayacak olan icraat.
  • çok bencilce bir düşünce. bir berber ne kadar kendini izole etse bakımına dikkatte etse gün boyu bir çok kişiyle yakın mesafe temasta her dükkanda 1 kişi bile olsa bu kuralara uymayanlar olacaktır kapıda sıra bekleyenler sırası gelemiyor diye çıldırınlar. 2 ay saçını kestirmedi olağının dışına çıktı diye kendini yakışıklı göremiyor insanlar diye böyle bir riske gerek yok.
    çok rahatsızsanız alın makinayla kesin saçınızı biraz düzensiz dursun ne var
  • corona için bereketli olacak durum..

diyelim ben henüz semptom göstermeyen bir corona'yim. bulastiriciligim var ama.. berbere gidiyorum. benden berbere hastalik geçiyor.. daha sonra aynı berbere sen geliyorsun.. sana hastalık geçmez mi?

kendi sakal tıraşıni kendin ol. saçı da sal gitsin. market ve iş dışında dışarda olma mk.
  • bütün olayın saçmış, sakalmış.
    kaşlar birleşti diyen kadın gibi.

uzun saç hata kaldırır. her gün biraz birazsağından solundan kırpın. bugün olmazsa haftaya istediğiniz saçı yakalarsınız. kafanız düzgünse vurun sıfıra, 2 haftada toparlar. kalsın cebinde 100 liradan 200 lira ayda, mis.
  • vatandaşlar için değilse bile berberler için yapılabilir diye düşünüyorum. adamlar ciddi maddi sıkıntıya girebilir.

uzun detaylı traş yerine 5-10 dk ile sınırlı makine ile hızlı saç traşı düşünülebilir.

makine parçalarını iyice dezenfekte ederler. berber de müşteri de maske takar.

sakal, yıkama, bakım vs olmaz sadece makine ile hızlı traş ve üst tarafın düzenlenmesi.

evde traş olayım derken koyun gibi kırkılan kişileri görünce daha bir mantıklı geldi.

ayrıca hemen her işyeri açıkken berberlerin kapalı olması adil değil bence.

tabi türkiye'de doğru işler mi emin olamadım. bu uygulamanın virüsün yayılmasına yardımcı olma riski de var.
  • yeni dağınık uzun saç modeli doğuyor şu anda.