şükela:  tümü | bugün
 • bolu dağı üzerindeki tesislerden biri...fazla pahallı sayılmaz ama lüks görünmek diye bir derdi var...rahatça ellerinizi bulayıp et mangal yiyemezsiniz...sırf çay içmek için uğrarsanız çay için para almazlar*...
 • guler sabanci ve dayısı orhan türkerin sahip oldukları mahzende yıllanmayı bekleyen saraplardan birinin ticari adı.
  digeri (bkz: sayeste)
 • ayrica secme, hos, nazik gibi anlamlara gelen sozcuk
 • bossun mola verdigi, boludagi yolunda kaynasli civarlarinda bulunan dinlenme tesisi. istanbul'dan ankara'ya giderken tercih edilebilir, ancak ankara'dan istanbul'a giderken girmeye kalkarsaniz geri donus noktalar arasindaki konumu nedeniyle yolunuzu belki 5-6 km uzatmanız gerekiyor.

  bu dezavantajları nedeniyle, adamlar ankara'dan istanbul'a giden yola yaran bir reklam tabelasi koymuslar: "berceste boludagi tesisleri. geri donmeye deger". otomobilimizle gecerken coktaaaann varan tesislerinde doymus olan karnimizin da etkisiyle bir olllllllllllllllllllllllllllllllllllllllldu cekiyor ve yolumuza devam ediyoruz.
 • yeni yüzyılın temizlik sistemi...tüm temizliğiniz için tek bir ürün...iyonize damla... sloganı ile satışa sunulmuş temizlik maddesi. özellikleri saymakla bitmez:
  doğal çevrenin korunmasına katkıda bulunur, çevre dostudur. antistatik maddeler içerdiğinden kullanıldığı tüm alanlarda statik elektriklenmeyi önler, kirlenmeyi geciktirir. kireç oluşmasını önleyerek kullanım suyunun yumuşamasına yardımcı olur, daha az durulama suyu kullanılacağından su tüketiminin azalmasını sağlar.
  ayrıca:
  1- cam ayna ve kristallerin temizliği
  2- mobilya ve ahşap yüzeylerin temizliği
  3- halı koltuk ve kumaş kaplamaların temizliği
  4- yer döşemeleri fayans seramik vs. temizliği
  5- küvet klozet banyo wc temizliği
  6- otomobil, motor, tekne iç ve dış temizliği
  7- bulaşıkların makinada yıkanması
  8- ağır kirliliklerin çıkarılması
  9- renkli - beyaz çamaşırların yıkanması
  10- çamaşırların elde yıkanması
  11- bulaşıkların elde yıkanması
  12- cilt ve makyaj temizliği
  13- vücut ve saç temizliğinde
  kullanılabilir.
  bütün numarası iyonize damla denen damladır. antibakteriyel oluşu ile kullanım ortamını ve kullanıcıyı korur. labsa-dap-alkol-klor-asit içermez. kök bileşik yapılara zarar vermez.
  bu hafta ev temizliğinde kullanıldıktan sonra duşta da kullandığımız ve evle birlikte bizi de pırıl pırıl etmiş bir maddedir.
 • assos'un en uc koylarindan birinde cagin motelin az ilerisinde, guzel sarap mahzenlerine ragmen "entelim ben heyhey!" demeyen kisiler icin zamanin pek gecmedigi bir otel.
 • ikincisinin bolu istanbul arasinda sanirim 50. km de acildigi, ozenli bir yol ustu durak yeri. caylari guzel. yemekler bence lezzetli, umarim seneye de boyle kalir. yemek oncesi istah acicilar ve yemek sonrasi meyve olayinin beles olmasi yerin isminin akilda kalmasini sagliyor. dogal urunlar satılıyor bir de. fume peyniri tavsiye etmem pek, ben tutmadım. ama orme peynir fena degil. ilk gidisimde bombostu, cay ve findik bedava idi. son gidisimde bayagi kalabalik gordum.
 • ankara-istanbul güzergahında şimdilik iki şubesi bulunan lezzet mekanı. ankara'dan istanbul'a giderken illa bercesteye gidilecekse bolu dağındaki geri dönmeye değer, çünkü daha ilerde otabanda yeni açılan şubesinde o tadı ve tazeliği bulmak zor.