• büyüklük onda kalmıştır.
  • o kadar büyük çüke sahip olsam bende tanrı* olurdum lan..
  • dunyayi berekete bogmayi gaye edinmis bir tanridir bu ve bir de manitasi vardir, cakmaktasi. bulutlari samanlik bellemislerdir, hareketli bir cinsel hayatlari vardir. dakkada bir ve her seferinde farkli yerlerde ciglik cigliga sevisirler. gok gurultusu ve yildirim boyle olusur.... yagmuru sormayin bile.
  • heykelleri cok satan, bu heykellerin tehlikeli versiyonlari da mevcut olan* tanri ismi...
  • ulkemizde yaygin olarak taninmadiginin kaniti "bereket versin" dedikten sonra hala sag kalabilmemiz olan tanri.
  • çocukken çok garip gelmiştir bu heykelcikler bana, ne anlatılmak istenmiştir geç anladım. önceleri yani çocukken büyklerin gülmesi eylenmesi için üretilmiş büyük oyuncakları diye düşünürdüm galiba. daha sonraları turizm sektörüne giripte hediyelik eşya satmaya başlayınca anladık ne halt olduğunu. bir kitaptan okumuştum sanırım efesde genel ev yolu üzerinde bulunmuş ilk kez. yani bereketle falan alakası yok işin. adı neden öyle olmuş öyle kalmış bilmiyorum.

şimdi kendimiz satıyoruz bunları turistlere. çok daha değişik versiyonlarını bile çıkardı bizim halkımız bunların. en güzelleri ise; bitanesinde heykel tamamen taş ama aleti mum, yani eletrikler kesildiğinde işe yarayacak bir işlevi var. bir başka güzel olanıda kıcından delik acılanı, evet bereket tanrısının kıcından bir deilik acılmış ve pipisinin ucuna kadar kanal şeklinde bir boşluk var. yani bu sigara içenler için aslında. bereket tanrısının kıcından sokuyorsunuz sigarayı , pipiden de dumanı cekiyorsunuz. bizde en çok satan model bu. işin espirisi güzel tabi. millet arkadaşına hediye alırken "belki sigarayı bırakır bunu kullanınca" diyor. bizde sigarayı bırakırmı bilmeyiz ama kullanmaya devam ederse kesin başka bir alışkanlık yapar diyoruz.
  • hani politeist olsan, buna asla tapmak istemezdin. secde halindeyken, mazallah.
  • bu nasıl tanrı yae. atam desem atılmıyor totem desem tutulmuyor.
  • arkeolojik kazılarda bulunan bazı antik kitabelere göre o dönemde heykelin penisinde şöyle bir ibare varmış;

"tres millenium maledictum ultimus leviter mitto una virgo sanguinem"

yani: "ancak bir bakirenin kanı aktığında üç bin yıllık lanet sona erecek!.." ` : yersen`
  • efendim bir turistlik - hediyelik eşya dükkanında çalışan bendeniz, bu muzır heykelcikle pek içli dışlıyımdır.
    kendi aramızda 'ali baba' tabir ettiğimiz bu 2000'lik delikanlının pek çok çeşidi bulunur.

1. tahtadan oyma ali baba
    en hafif olanı budur. 10cm'den 30cm'e kadar çeşitli ebatlarda bulunabilir. yalnız bir sorunu vardır ki çok tozlanır. afedersiniz yumurtalıklarının kenarları falan hep toz olur. temizlemesi güçtür.

2. pirinç döküm ali baba
    bu en ağır ve en küçük olanıdır. genellikle 6cm ve 10cm'lik iki boyu bulunur. çok afedersiniz pipisinin ucuna tirbüşon geçirilmiş modeli vardır.
    hatta bir modeli vardır ki kafasının üzerine yerleştirdiğiniz sigaranın dumanını, pipisinin ucundan içinize çekersiniz. (bu modeli tasarlayan ve üreten döküm ustası, 45 yaşlarında sürekli sigara içen, hafif toplu beyaz saçlı bir amcadır)

3. mermer ali baba
    bu orta ağırlıkta olan ali babanın temizlemesi tahta oyma ali baba kadar zor değildir. döküm ali baba kadar da ağır olmadığı için, daha büyük boyutlarda üretilebilmektedir. yalnız bunun tasarımında bir sorun vardır, çok afedersiniz penisinin ağırlığıyla vücudunun geri kalanının ağırlığı denk olduğundan, en ufak bir dokunuşta pat diye penisinin üzerine düşer, üç ayaklı ispirto ocağı gibi öyle kalakalır. işin yoksa bütün gün devrilen ali babaları düzelt.

başta dedim ya, muzır bir heykelciktir bu ali baba.

(bkz: yüksek ali baba mühendisliği)
hesabın var mı? giriş yap