şükela:  tümü | bugün
 • ultima vlll'de bir sorcerer, hatta sorcerer'lardan ayrı yaşayan tek sorcerer. tenebrae civarında asayişten sorumludur. boş vakitlerinde guardian'a tapınır.
 • tolkien orta dünyasinin insan kahramanlarindan, luthien in sevgilisi
 • dorthonian lordu, insanlarin hukumdari barahir'in oglu. first age'de 4. yy.'da dogmu$tur, doriath'da danseden luthien tinuviel ile kar$ila$mi$ ve a$ik olmu$tur. luthien kral thingol ile maia melian'in kizidir. thingol, evlenmeleri icin tek $art ko$ar, o da berenin silmarillerden birini morgothdan almasidir. beren bu gorevi tereddutsuz kabul eder, ama werewolf adasinda sauron tarafindan yaralanir, onu olumden a$ki luthien ve sadik kopegi huan kurtarir. daha sonra luthien ve beren angbanda girerler. bu sirada luthien dans ederek morgothu buyuler, beren de silmarillerden birini morgothun tacindan soker. kacarlarken angbandi koruyan kurt berenin silmarili ta$iyan elini isirir ve koparir.

  daha sonra huan ve beren angbanda geri doner, kurdu oldurup silmarili alirlar, beren agir yarali olarak thingolun onune silmarili koyar ve olur. bunun acisina dayanamayan luthien de bir sure sonra olur. ama onun aglamasi olulerin efendisi mandosu cok uzer, ve mandos onlara ossiriandda bir ya$am daha verir.
 • bir kız ismi.
 • lisede 3 sene boyunca surekli olarak arkamdaki sirada oturarak, vakit kotu kolla gotu lafinin gercek oldugunu bana hissettiren, buna ragmen cok sevdigim iyi insan. yine de kendisinden, annesinden cektigim kadar cekmedim, neydi o 100 e kadar 100 kere yazi yazmalar, soylemesi bile yoruyor! bu adam ve sira arkadasiyla, sira arkadasi ki ona kisaca fayans recep deriz aramizda, cok eglenceli dakikalar yasadik sinif icinde.
  su anda balatayi fena halde siyirmis durumda olmasi gerek lakin saint joseph ten cikip bir de matematik muhendisligi baska sekilde bitirilmeye calisilmaz.
  caliskandir, espritueldir, sonucta iyi bir vatan evladidir.
 • gay lusac sayesinde tanıştığım, sonradan sj'li oldugunu örendigim badim
 • matematik mühendisliğinde okuyan bir insan bu.e haliyle insan bekliyo ki bi difransiyel denklemi bi interpolasyon mu ne zıkkımsa onu c'de yazsın compile etsin tubitak'a nasa'ya bilumum ilim irfan yurtlarına göndersin vatana millete bi faydası dokunsun ama nerde efendim bu yeni neslin aklı bi karış havada hahaha hihihi başka bi dertleri yok annesi de öğretmenmiş dur bi şikayet ediym de çeksin kulağını.bir de kungfu mu ne biliyomuş tehdit edip duruyo belli benim ölümcül yu ma tu tekniğimin tadına bakmamış daha.neyse öğrenecek elbet.zamanla oluyo bazı şeyler tabi...
 • beni sözlükte imaj yapma çabalarına alet etmiş insan.hayır sen sözlük bayanlarına selam ediceksen et yine ama beni ne diye alet ediyon ki kendi şovuna dedirten adam.ama sevgili sözlük bayanları allah sizi inandırsın bu adamda bir omuzlar var hani ben görmedim ama geçen hafta ailesini görmek için fransa'ya giderken uçağa ön kapıdan girememiş de businnes class'taki yerine uçağın kargo kapısından girerek ancak varabilmiş.uçakta kabin görevlisi bayan arkadaşlar var onlardan duydum hepsi hasta olmuşlar kim bu heybetli erkek karizmatik insan diye sorup durdular da siz kıskanırsınız diye söylemedim söyleyemedim.

  (bkz: imaj öyle yapılmaz böyle yapılır)
 • nezaman ne yapacağı belli olmayan, hazır cevap, güzel suser.
 • ilginç ve ho$ bir muhabbete sahip bir sj'li.