• kendisini şahsen tanımam etmem. hiç karşılaşmadık, hiç konuşmadık, karşılıklı tek bir diyaloga bile girmedik. fakat çeşitli mecralarda yahut feminist gruplarda yazarken üslubu o kadar itici, insanlarla konuşma ve iletişim konusunda o kadar hatalı ki, feminist olmama ve feminist herkese bu sebeple kafadan sıcaklık hissetmeme rağmen, onun yazdıklarını okurken tiksiniyorum. bildiğiniz, iliklerime kadar tiksinti ve sinirle dolduruyor benliğimi. neden? çünkü feminizmin özü, başlangıç noktası "sana ihtiyacı olan, kötü durumdaki hemcinslerinle dayanışma" iken, beyanlarıyla feminist olduğunu iddia eden bu insan sürekli olarak hemcinslerini ezmenin peşinde. o nasıl da mükemmel öğrenmiş her şeyi ve geri kalan kadınlar nasıl da zavallı, ezik ve bilgisiz! ağzından alevler saçıyor hemcinslerine! hiçbir şeyi insan gibi izah edemiyor, gördüğüm kadarıyla kendisine sorulan sorulara bile insan gibi cevap veremiyor, terbiyesizliğinden şikayet eden kadınlar olursa "bırakın bu kırılgan kadın ayaklarını" falan diyor, kendisiyle diyaloga giren bütün kadınlara tabiri caizse "köpek muamelesi" yapıyor. ben gerçekten hayatımda bu kadar insanlıktan nasibini almamış varlığa nadir rastladım.

şurası çok açık, onun tavrı bir erkekte olsaydı şakkadanak "mizojin" derdim. e mizojinlik de yalnızca erkeklere has değil. bu durumda, benim mantıken kendisine de basbayağı mizojin demem lazım.

ben kimin feminist olup olmadığını söyleme hakkını kendimde görmem, o yüzden eğer kendisi feministim diyorsa, öyle saymak gerekir elbet. ama diyorum ya, bu özü ne kadar kavramış, işte orası çok şüpheli. neredeyse marazi denebilecek tavırlar içerisinde, adeta (trans olmayan) kadınlara karşı nefretle dolu. bütün kelimelerinden sızıyor bu nefret. hastalıklı bir hal bu ve bence çok üzücü... elbet hayatında ters gitmiş bir şeylerin sonucudur bu hal. ama sırf üzülüyorum diye ve sırf o kendini feminist olarak tanımlıyor diye onda yanlış gördüğüm şeyi söylemezsem, yanlışı yapan akp'li diye ses çıkarmayan akp'lilere dönerim. işte o yüzden not düşmek istedim. oksimoron gibi olacak ama, kendisi bence mizojin bir feminist.
  • kendisi rte'nin 2002'deki liberal gözüken ama içten faşist olan genç halidir.

benim türbanlı bacılarım değil, benim queer arkadaşlarım der...

eleştiriyle geldiğinizde, sizin geçmişteki çalışmalarınıza bakmadan "siz ne bilirsiniz queeri, kadını, feminizmi" der...

destekçileri gelirse işi dalga vurarak sizin düşünceleriniz aşağılar.

şunu yapar mısınız, bunu yapar mısınız tarzı geyik twitlere, arkadaşlarını konuya dahil ederek "rimming var, anal var, trans var" der. bir insan nasıl aynı bardaktan içmeyi rimming' bağlar? kimse bunlar yok demez aslında ama sanki bunların varlığını kendinin duyurmaya ihtiyacı var gibi mi hissediyor ne?tayyip'in her şeyi chp'ye bağlaması gibi...

tayyip nasıl köşkünde herkesten uzakta, idealleştirilmiş bir şekilde takılıyorsa, bu da barselona'da cinselliğini ve queerliğini sınırsızca yaşayıp, anonymous hesaptan türkiye'de ezilen kadınlara akıl verir... empatisizlik kısaca..

ülkenin bir dünya derdi varken gider boğaziçi'nde unisex tuvalet olsun diye uğraşır...

en önemli kendisi her correlation'ın casuation'a neden oldugunu düşünür. yani genelleme yapar. transın biri dayak yer. bu durumda önemli olan transın dayak yemesidir. bu da transfobidir. çünkü kendi çarpık anlayışına göre her trans, trans olduğu için dayak yer. yani transın biri sizin ananıza küfretse ve kavga etseniz, transfobik oluyorsunuz.

kendisinin farkında olabileceği ne zekası yada algısı vardır ama kendisi faşistin önde gidenidir. insanlara ne yapılması gerektiğini söyleyen, çözülmesi gereken en büyük sorunun queer mücadelesi oldugunu söyleyen bu insanı akıllı veya zeki görüyorsanız, kusura bakmayın ama aptal olan sizsiniz. kendisini insan/bireyden olarak görmektense bir gruba fanatikçe bağlı olan hiç kimse akıllı değildir.
  • son on gündür radikal feministler ve transfeministler arasında devam eden meydan muharebesinde 1. kuir ordusunun kumandanı. akademi ağalığı için devam ettiği mücadelesinde fedaileri sayesinde şu an için önde görünüyor.

post-truth çağını iliklerime kadar hissediyorum dışarıdan takip ederken konuyu.
  • çok zeki kadındır, baya da iyi konuşur. bu özellikleriyle de queer tayfa tarafından neredeyse kanaat önderi olarak görülür. amma velakin, iğrenç bir kişiliktir. tüm o build-in şımarıklığına karşın basit ve mantiki talepleri nedeniyle insanları şımarıkla suçlayabilir; kıskandığı, çekemediği insanlara ise savunduğu değerleri suistimal etme, değerlersizleştirme pahasına iftira atmaktan geri durmayabilir. uzak durunuz.
  • her boku çok bilengillerden. tam da türüne yakışır cinsten leş bir tartışma üslubu, karşısındakini doğrudan sindirmeye yönelik hakaretamiz cümleler, muhatabı kimdir, nedir, neyi neden savunur bilmeden saldırmalar... bu akşam da bir facebook grubunda eşcinsel adama homofobi nedir onu öğretmeye kalkmıştır. tartışma adabından zerre nasibini almadığı için de anca slogan atan üniversiteli solcu düzeyinde kalmış, ancak kendisinin bile aklının erebileceği gayet basit örneklere ve bakış açılarına bile “hayır işte bu yanlış, benim dediğim doğru!” mızmızlığından öteye geçememiştir.

bir baktım burada hakkında yazılanlar da aksini göstermiyor. yakınlarına sabır diliyorum. gerçek yaşamında da böyle biri ise orada engelleme butonu yok zira.
  • bundan sonra bir numaralı liberal nefret figürüm.
  • facebook’tan vahyeden tra tanrıçası.
    o vahyediyor, peygamberleri ayetlerini twitter’da ve bilimum sosyal mecralarda yayıyor. sonra da peygamberleri ve kulları birlikte meal veriyorlar, tefsir ediyorlar.

https://twitter.com/…?s=20&t=xfkz1t-a_rilqojom5orpw
  • beş yaşında çocuk ve seçimleri örneğiyle bir tişört ile bir dini simgenin terazinin kefesinde aynı olduğunu öğrenmiş olduk. eğer ki türban eleştirilemez bir giysi konumunda olmasaydı siyasi bir kimliği ifade ediyor olmasaydı bugün; evet verdiği örnek kabul edilebilirdi ama kendisi sadece argumentum ad populum örneği göstermiştir ötesi değil.
    sayın azizi, hani dediniz ya hiç görmediğimiz belki de hiç var olmayan bir aileyi eleştiriyoruz size açık davet; gelin benim yaşadığım yerde onlarca örnek göstereyim belki o zaman bu durumu bir tişört seçimi basitliğine indirgemezsiniz.
  • herkesten nefret eder gibi bi hali var. korkunc bi insan bu, ayaklari da 44 numara filan.
  • foti benlisoy'un facebook sayfasına şu yazıyı yazmış.

http://imgim.com/fotibenlisoy.png

sanırım foti benlisoy, beren azizi ile bekar bir erkekmiş gibi birlikte olmuş, daha sonra benim hayatımda biri var diyerek ayrılmış.
hesabın var mı? giriş yap