• ayşen gruda kendisine bir röportajda yöneltilen "artık kadın komedi oyuncusu çıkmamasını neye bağlıyorsunuz?" * sorusuna beren saatin çok iyi bir komedi oyuncusu olduğu cevabını vermiş. hatırladıkça gülüyorum, hakikaten büyük komedyen ayşen gruda. (bkz: swh)
  • bir garip oyuncu.

eğer bir ülkede,

bir bilim insanı/ öğretmen/ mühendis/işçi

(gelen yoğun istek üzerine bu düzeltmeyi gerekli gördük, çünkü burada amaç emeğinin karşılığını alamayan insanlardan bahsetmek idi)

aylık maaşı ile kıt kanaat geçiniyorken,

her hangi bir dizi oyuncusu, 2 milyon dolar isteyebiliyorsa her hangi bir reklam başına,

o ülkede ciddi sorunlar var demektir...

sustum.

---- ekleme ---:

"dünya üzerinde hiç bir bilim insanı, popüler aktristten daha fazla para almıyor" , diyerek kendi üstün mü üstün zeka seviyelerini ortaya döken ve böylelikle de "evet ben biliyorum ama sen bilmiyorsun. çünkü sen gerizekalısın" diyen 5 yaşındakileri görmüş olduk yine yeniden..

adam dünden hakarete aç zaten. tey allam. iyi peki, yazalım biz de.

benim umurumda değil, dünya üzerindeki oyuncuların ne kadar maaş aldığı, benim kapitalist sever, patronların sömürüsünden zevk alan arkadaşım. çarklarda kaybolmuşsun, anladık. çıkmışsın bana hiç tanımadığın ve tanısan belki de nefret edeceğin bir kadını, ölümüne savunuyorsun. neden? çünkü ben, bilim insanının (yani emeğinin karşılığını hiç alamayan insanların) yerlerde süründüğünü söyledim, aldığı ülkemin maaşı ile. yalan değil iken üstelik. şu kadının, bir reklam başına 2 milyon dolar istemesi anormal ya da bizim açımızdan bir mallık sorunsalı değil. ama benim çıkıp, bir bilim insanını savunmam gerizekalılık, öyle mi? gördük senin de parlayan gözlerini...aferin sana...

ne çok seveni varmış bu pis düzenin. aynen devam edin o vakit bu yolda.

su katılmamış tikiler sizi...

------ ekleme yeniden ----:

eleştirmenin de bir adabı varmış... sen, çıkıp milyonlar adına, "eşitlik ve adalet" diyen birisine, "geri zekalı" diyeceksin, (çünkü beren saat' i eleştiriyor diye.. neden? çünkü bu oyuncu kızımız , 2 milyon dolar istiyor bir reklam başına, zerre utanmadan ! bak sen ! ) direkt yorumunda. sonra da adaptan bahsedeceksin, öyle mi canım kardeşim ? pardon ama, ülkenin çoğunluğu açlık sınırının altında geziniyor bu ülkede. aç gözünü biraz, bak etrafına.
  • hakkında bu kadar entry girilince sandım ki dead.
  • yurtdisina ciktiktan sonra 14 gun kuralina uymayarak bencil ve comarca davranmistir. kendisini bilincli ve duyarli biri sanirdim. buyuk hayalkirikligi.
  • kendini şanslı hissettiğini söyleyen kadın.

"şanslıyım, sonuçta meslek hayatımda kadın olduğum için var olduğum bir meslek yapıyorum ve benim yerime bir erkek koyulamaz" demiştir.
    cinsiyetinle erkeklere attığın golü, güzelliğinle de kadınlara attın tebrikler beren.

ben de yazılım işleri falan beynimi çalıştırdığım bir meslek yapıyorum. karşımdaki cinsiyetimi bile bilmez. işimi iyi yaptığım sürece yerime kimse koyulamaz. güzellik gibi durağan bir olgu değil. ürettiğim sürece varım ve bundan çok memnunum.
  • analarının hamamda bulup gelin diye kendisine dayattığının dışında kimseyle öpüşüp sevişme şansı olmayan, babaları höt dese altına sıçacak kadar ödlek ama eş diye kendine köle sunulan garibana 'erkek' kesilebilen karaktersizlerin saldırdığı genç kadın

siyasi duruşa karşı cinsiyetçi ve yobaz bir saldırı da ancak bu karaktersizlerden beklenir, ya ne olacağıdı
  • kariyerinin ilk yıllarında ne kadar türkücü varsa hepsiyle şöhret için çıkmak zorunda kalmış ama tek gecelikleri olmaktan öteye gidememiş, fırat’ın yazgısı gibi bir dizide oynamış, basın tarafından sürekli zorbalığa uğrayıp rezil edilmiş, köylü kurnazı film yapımcıları tarafından gözükmez sen oyna denilip sonra memeleriyle filmin reklamı yapılmış, üstüne dava edilmiş, ayşe arman kaşarı tarafından ağzından cımbızla çekilen oyuncuların sevişme sahnelerinde arada yastık oluyor sözüyle bütün ülkeye gülünç konusu edilmiş, en ünlü olduğu zamanda reklam anlaşması yapılıp fotoğrafının altına tek atımlık çıtır yazılmış, ağzını açsa linç yiyen, utangaç, doğru düzgün cevap veremiyor diye sürekli en hassas yerinden vurulan, kenan doğulu’dan önce ilişkilerinde sürekli abuse edilen beren saat’e kripto yahudi diyenleri gördüğümüz başlık. eğer gerçekten öyle olsa şu yukardakilerin yarısını yaşar mıydı acaba.

tanım: atatürkçü bir öğretmen çiftin kızı.
  • kötü oyunculuğunu kapatmak için entel rolü yapan, okumuş kitlenin duyarlı konularında konuşarak kendine oyunculuğuyla yapamadığı fanları yapmaya çalışan sözde muhalif.

yeterince para verirseniz feministliğini unutturacak sahneler de çeker (bkz: tek atımlık çıtır) (bkz: fatmagül'ün suçu ne) , arçelik işçilerine hakkını vermezken milyonlarca liraya reklamda da oynar, binlerce paraya oyuncu olduğu sette sigortasız çalıştırılan işçi öldüğünde instagramdan minnoş rest in peace paylaşımları yapar en fazla.

sonra o kazandığı paralarla size türkiye'de kadın olmanın zorluklarını anlatır.

cinselliğiyle ve şuh kadın rolleriyle ancak sektörde tutunabilmiş bir kadın gelip kadınlar hakkında ahkam kesmesin. bu düzenin çarkına su döküyorsan çarkın ezdiklerini ağzına dolama.
  • kendisi kastamonuludur. dep.
  • kariyerinin zirvesinde olduğunu düşünen aktrist.
    kendisine bir tavsiyem var. intikam dizisinde onu eğiten hocası (yanılmıyorsam adı igor'du) "ben gidiyorum" dediğinde "gitme beni bırakma" dediği bir sahne vardı. o sahnedeki oyunculuğunu bir daha seyretsin sonra bu düşüncesi bir daha tartsın. bir ara da merhamet dizisinin kadın oyuncularına bir göz atsın o güzel "kariyerine" bir katkısı olur.
hesabın var mı? giriş yap