şükela:  tümü | bugün
  • bir insan poşet taşımaktan neden utanır diye düşünmeme sebep olmuş oyuncu. (!)

elindeki poşetler ile kameralara yakalanınca "beni poşetlerle çekmeyin." demiş. poşetleri bırakıp arabasına kaçmış.
    neden?
    bu sahtelik, bu kapris neden?
    nedir bu insanüstü davranışlar. poşet lan işte. alışverişe çıkmışsın ne var bunda.

bim poşeti de değil ki utanasın.

hollanda başbakan'ı toplantılara bisikletle giderken bizim çakma oyuncularımız bile dünyanın merkezini oynuyor ya pes.
  • ayşen gruda kendisine bir röportajda yöneltilen "artık kadın komedi oyuncusu çıkmamasını neye bağlıyorsunuz?" * sorusuna beren saatin çok iyi bir komedi oyuncusu olduğu cevabını vermiş. hatırladıkça gülüyorum, hakikaten büyük komedyen ayşen gruda. (bkz: swh)
  • bir garip oyuncu.

eğer bir ülkede,

bir bilim insanı/ öğretmen/ mühendis/işçi

(gelen yoğun istek üzerine bu düzeltmeyi gerekli gördük, çünkü burada amaç emeğinin karşılığını alamayan insanlardan bahsetmek idi)

aylık maaşı ile kıt kanaat geçiniyorken,

her hangi bir dizi oyuncusu, 2 milyon dolar isteyebiliyorsa her hangi bir reklam başına,

o ülkede ciddi sorunlar var demektir...

sustum.

---- ekleme ---:

"dünya üzerinde hiç bir bilim insanı, popüler aktristten daha fazla para almıyor" , diyerek kendi üstün mü üstün zeka seviyelerini ortaya döken ve böylelikle de "evet ben biliyorum ama sen bilmiyorsun. çünkü sen gerizekalısın" diyen 5 yaşındakileri görmüş olduk yine yeniden..

adam dünden hakarete aç zaten. tey allam. iyi peki, yazalım biz de.

benim umurumda değil, dünya üzerindeki oyuncuların ne kadar maaş aldığı, benim kapitalist sever, patronların sömürüsünden zevk alan arkadaşım. çarklarda kaybolmuşsun, anladık. çıkmışsın bana hiç tanımadığın ve tanısan belki de nefret edeceğin bir kadını, ölümüne savunuyorsun. neden? çünkü ben, bilim insanının (yani emeğinin karşılığını hiç alamayan insanların) yerlerde süründüğünü söyledim, aldığı ülkemin maaşı ile. yalan değil iken üstelik. şu kadının, bir reklam başına 2 milyon dolar istemesi anormal ya da bizim açımızdan bir mallık sorunsalı değil. ama benim çıkıp, bir bilim insanını savunmam gerizekalılık, öyle mi? gördük senin de parlayan gözlerini...aferin sana...

ne çok seveni varmış bu pis düzenin. aynen devam edin o vakit bu yolda.

su katılmamış tikiler sizi...

------ ekleme yeniden ----:

eleştirmenin de bir adabı varmış... sen, çıkıp milyonlar adına, "eşitlik ve adalet" diyen birisine, "geri zekalı" diyeceksin, (çünkü beren saat' i eleştiriyor diye.. neden? çünkü bu oyuncu kızımız , 2 milyon dolar istiyor bir reklam başına, zerre utanmadan ! bak sen ! ) direkt yorumunda. sonra da adaptan bahsedeceksin, öyle mi canım kardeşim ? pardon ama, ülkenin çoğunluğu açlık sınırının altında geziniyor bu ülkede. aç gözünü biraz, bak etrafına.
  • hakkında bu kadar entry girilince sandım ki dead.
  • yurtdisina ciktiktan sonra 14 gun kuralina uymayarak bencil ve comarca davranmistir. kendisini bilincli ve duyarli biri sanirdim. buyuk hayalkirikligi.
  • kendini şanslı hissettiğini söyleyen kadın.

"şanslıyım, sonuçta meslek hayatımda kadın olduğum için var olduğum bir meslek yapıyorum ve benim yerime bir erkek koyulamaz" demiştir.
    cinsiyetinle erkeklere attığın golü, güzelliğinle de kadınlara attın tebrikler beren.

ben de yazılım işleri falan beynimi çalıştırdığım bir meslek yapıyorum. karşımdaki cinsiyetimi bile bilmez. işimi iyi yaptığım sürece yerime kimse koyulamaz. güzellik gibi durağan bir olgu değil. ürettiğim sürece varım ve bundan çok memnunum.
  • analarının hamamda bulup gelin diye kendisine dayattığının dışında kimseyle öpüşüp sevişme şansı olmayan, babaları höt dese altına sıçacak kadar ödlek ama eş diye kendine köle sunulan garibana 'erkek' kesilebilen karaktersizlerin saldırdığı genç kadın

siyasi duruşa karşı cinsiyetçi ve yobaz bir saldırı da ancak bu karaktersizlerden beklenir, ya ne olacağıdı
  • kendisi kastamonuludur. dep.
  • kendisine dair çok merak ettiğim bir şey var. gerçekten yıllarca başrollerde oynadığı için kendisini 'iyi oyuncu' olarak görüyor mu, yoksa vasatlığının dışarıya karşı kabul etmeyecek olsa da aslında farkında mı?

mesela ben iyi bir okuyucuyum. iyi bir eser okuduğumda keyif alıyorum, elimden bırakamıyorum, yıllar sonra bir daha okuyorum.. ama oturup 100 sayfalık bir öykü yazsam lise düzeyinde bir şey çıkar muhtemelen, bu konudaki birikimim de fena olmadığından yırtılıp çöpe atılacak bir şey olduğunu bilirim yani. kendisi de özellikle son dizilerindeki (intikam, muhteşem ve atiye) oyunculuğunu görünce 'cidden kötüyüm be, bana bu paraları vermelerine yazık' diyor mu? biz daha fazlasını diyoruz çünkü, nezaketimizden hakettiği cümleleri yazmıyoruz.

eminim 'bir başkadır'ı izlemiştir. dizideki performansları görmüştür. 10 üzerinden en fazla 3 oyunculuğuyla yıllarca başrollerde olması utanç verici. 15 senedir oynuyorsun, maddi imkanların yüksek, eğitim desteği gerekse en iyisine gidebilirsin, ama yok. ıkınarak oynuyor, her rolde aynı gülüş (dilini üst dişlerinin arkasına yaslayıp gözleri hafif baygın bakarak gülme), aynı sarsılarak yürüyüş, aynı mırlayarak ve hızlı konuşma, aynı donukluk, kendine gram yatırım yapamama, ne yazsam az. beren saat'i bir başkadır'daki şiveli, ürkek meryem rolünde düşünebiliyor musunuz? veya eyyvah eyvah'taki firuzan rolünde? ciddi yetenek gerektirmeyen ortalama rollerde bile bu kadar vasatken zorlu rollerde gerçekten kendisini izlemek isterim.

yukarda bir arkadaşın dediği gibi en büyük becerisi az konuşmak, cool bir imaj çizmek, buradan yürümek. ama demek ki yetenek olmayınca dış kaplama bu kadar oluyor. gerçek kesit oyunculuğuyla bırak netflix'i, atv dizilerinde bile olması kepazelik artık.
  • kariyerinin zirvesinde olduğunu düşünen aktrist.
    kendisine bir tavsiyem var. intikam dizisinde onu eğiten hocası (yanılmıyorsam adı igor'du) "ben gidiyorum" dediğinde "gitme beni bırakma" dediği bir sahne vardı. o sahnedeki oyunculuğunu bir daha seyretsin sonra bu düşüncesi bir daha tartsın. bir ara da merhamet dizisinin kadın oyuncularına bir göz atsın o güzel "kariyerine" bir katkısı olur.

hesabın var mı? giriş yap