• genç yaşta, geçirdiği trafik kazası sonucu ölen eski erkek arkadaşını anmış olması sadece. geniş gönülle bakınca, ölen birinin ardından, ince bir anma işte.

buna rağmen birazdan ne orospuluğu kalacak, ne dengesizliği ne, ne pr çalışması ne de hafif kadın olması. zayıf beyinlinin standart linç kültürü işte.
  • yorumlar tam bir çomarfest 2019. bir anda böyle insanlardan olmadığım için mutlu oldum. teşekkürler beren clock.
  • çok sevdiğim bir kız arkadaşım, erkek arkadaşını hastalık sebebiyle kaybetti. senelerce yasını tuttu. çok geç evlendi.
    şimdi mutlu. çocuğu var. eşi de onu seviyor. arada bir eski erkek arkadaşını mezarına gittiğini ben de eşi de biliyor.
    bence bu duyarlılık. aldatma ya da şimdiki eşine olan sevgisiyle kıyas yapılacak birşey değil. hassas bir konu. tabii tercih edilen bunu kendi içinde yaşaması afişe etmemesi olabilir.bu da bizleri değil eşi ile kendisini ilgilendirir.
    çok zor bir durum.
    tanım: geçmişin, acının anılmasıdır.
  • beren saat'in eşleri burada huzursuz şu an.

bunu paylaştıktan sonra senin gözlerinin içine mi bakacak? yooo. sana mı seni seviyorum diyecek? yooo. ee sana ne amk o zaman?
  • ankara kuğulu parkta ted ankara zamanlarından.
  • herkes fotografa, kenan'a filan odaklanmis da ben beren saat icin endiseleniyorum. cok yalniz hissettigini, o yuzden de cocukluguna ve cocuklugunu temsilen, efe'ye sigindigini dusunuyorum. onun gizli magarasi, kiymetlilerini sakladigi yer olmus zaman icinde efe. herkes onu uzdugunde, dunya katlanilmaz oldugunda, onu anlayan ve yargilamayan bir efe var su "hayatta". tum bu fotograflar benim icin beren'in icindeki kalbi kirik kiz cocugunun yardim cagrisi. anlasildigini dusunurken aslinda hic anlasilmadigimizi gormek ve biriyle beraberken yalniz hissetmek, en fenasi. esi kenan dogulu ile neler oldu/oluyor bilemem, cok da beni ilgilendirmez acikcasi; sadece kendisinin farkli oldugunu, naif yanlarini kucaklamasi gerektigini tez vakitte ona gosterecek bir ayna cikmasini diliyorum. efe'yi idealize edip ona sigindikca, gerceklikle bagi hep kopuk olacak.

keske bir sure sosyal medyadan tamamen cikip, onu kimsenin tanimadigi bi yerde insanlara yardim etse. ruhu huzur bulsa.

nefes almaya cok ihtiyaci var.
  • benim eşim böyle bir resim paylaşsaydı eğer... ben o vefat eden adamın yerinde olmak isterdim mesela. öyle bir sekilde keske karim bana da asik olsaydi derdim mesela... icten ice.. bende o adamin yerinde olsaydim hatta... bile derdim.. ozetle bende o adam kadar sevilmek ve asik olunmak isterdim... tamam anabilir tabiki bize ne kime ne.. ama bir erkek olarak benim hissetiklerim bunlar... ozetle..
  • bu kadar takılmamamız gereken bir fotoğraf. tüm samimiyetimle söylüyorum ki, büyük saygı duyuyorum kendisine. paylaştığı fotoğraftaki insan, ayrılmış da peşinden koştuğu birisi değil. artık hayatta olmayan birisi. bunca yıla rağmen hâlâ kendisini güzellikle anabiliyor.

umarım kenan da bunu "ben varken hala başkasını düşünüyor" şeklinde düşünmekten ziyade "başkasını hala bu kadar güzel hatırlıyor olmasına rağmen, benimle evlendi" şeklinde düşünüyordur.
  • yahu adam ölmüş ölmüş.
  • çok ince bir davranış beren..

sevgili, eş, hayat arkadaşı olmayı mal sahiplenmeyle karıştıranlar var aramızda. birinin geçmişine, hissettiklerine, şu an içinde olan özlemine, anılarına hiç kimsenin hükmetme hakkı yoktur. ki adam ölmüş. şu an tekrar görüşebilme ihtimali olan herhangi bir eski sevgilisinin resmini paylaşmıyor. beyninizi arada bir havalandırın.

gerçekten birbirini hisseden çiftler arasında olan ilişki budur. kenanlara ihtiyacı var bu ülkenin.
hesabın var mı? giriş yap