şükela:  tümü | bugün soru sor
 • çığ
 • sekizinci nesil yazar.
 • kriteler konusunda sorun yaşasak da bir çok ortak noktamız olan 8. nesil badim. misal; ikimiz de yer çekime karşı koyamıyoruz ve ikimizin de kafasının üstünde şaç diye tabir edilen kıllar çıkıyor.. bunlar bir bir ortaya çıktıkca hayretlere gark oluyorum.

  yarın bir yaşına daha girecek. şimdiden doğum gününü kutlar, doğduğu için tüm sevenleri adına teşekkür ederim.

  "pastanın üzerine dikilecek mum adetine bağlı olarak muma pastadan daha fazla para verip, hediye olarak aldığım diyet kitabını da kutuya koydum ve kargoyla yolladım" tarzı şakaları kendime yakıştıramadığım için yapmıyorum..

  (bkz: entry'nin sonuna doğru saçmalamaya başlamak) *
 • elimde mumları cayır cayır yanan *pastayla "hepi börtdey tu yuu" demek istediğim güzeller güzeli canım badim..

  iyi ki doğmuşsun!
 • gün itibari ile 32 olmuştur bu kadın...
  her sene başka bir şey yaşayarak büyümüştür... 2001' de istanbul' a gelmiştir tek başına ailesini ve izmir' ini geride bırakıp, amaaaan geldiği gün çilesi başlamıştır. 2005' te, zaten yalnızken, en sevdiğinin, anneciğinin ölümü ile yalnızlığı katlanmıştır. 2006' da hayatının aşkı ile evlenmiş ama 2007' de hayatının aşkının da, aşkın da safsata olduğunu anlayıp boşanmıştır maalesef. 2009' da yeniden sevmiştir, bak aşık olmuştur demiyorum çünkü artık öğrenmiştir ki sevmek ve çok sevilmektir güzel olan, o çok sevilmenin yarattığı barınaktadır huzur, toplayıp cesaretini yine evlenmiştir... sonra bebek istemiştir, ama bebeğini kaybetmiştir bir cumartesi sabahı. fakat bugün 32 yaşına girerken, kader ona güzel bir doğumgünü hediyesi vermiş ve doktoru pırıl pırıl ultrason kağıdında iki adet kesecik göstermiştir. berfende yine anne adayı, ikiz bebek anne adayı ve çok mutlu bugün. iyi ki doğmuş ve ocak' ta gelecek bebeklerini bekliyor şimdiden... doğumgünü için de tek dileği var, bebeklerinin sağlıklı doğması. umarım kabul olur!!!!
 • içime doğuyo. dünyanın en yakışıklı, en beyefendi, en karizmatik, en romantik, en dengeli ve en çalışkan erkeğinin annesi olacaktır bu kadın. *
 • '' ölüp öbür dünya'ya gittiğinde tanrı sana ' ey x'in kızı, yaşarken neler yaptın?' diye sorduğunda de ki; ben cesaret ettim. sadece cesaret ettim. ülkeler sınırlar aştım, bir başına kaldım, her şeye sıfırdan başladım defalarca, ben cesaret ettim. sadece cesaret ettim.

  fırtınalı bir hayat yaşayan, adını hatırlayamadığım bir kadının ardından arkadaşının yazdıklarıydı, bir yerlerde okumuştum.

  berfende'nin hikayesini okuyunca aklıma geldi. tanrı'ya vereceği cevapları hazırlamış yazarımızdır.
 • bana laf anlatmaya çalışırken erken doğum yapacak diye korkuyorum. boğa burcu kadını diye söylemiyorum ama adeta sabır küpü. öyle güzel izah ediyor her şeyi, öyle güzel açıklıyor ki en fazla beş saat etkisinde kalıyorum. kimsenin etkisinde bu kadar fazla kalmamıştım. *

  -poyraz, çocuğum sen teyzene bakma, ona laf anlatmak eşeğe oje sürmekten daha zordur!

  berfende, 2010
 • bir nevi ilhan m. uçkan.

  canım ya, benim bu kadını sevmemin çok nedeni var. bir kere, onun geçtiği yollarda yürüyorum şu an ve beni anlıyor, yol tarif ediyor, karanlıkta kaldığım zaman elinde feneri, önüme geçiyor beraber yürüyoruz. kendi derdini, tasasını unutup yazıyor da yazıyor, anlatıyor da anlatıyor. keşke diyorum, kaderimiz bir şekilde daha önceden bizi bir araya getirmiş olsaydı. gerçi herşeyin bir zamanı, bir yeri vardır. demek ki bizim yerimiz ve zamanımız böyleymiş.

  hayatımda her zaman, hep yanımda olsun istediklerimin arasında güzeller güzeli ablam benim..