şükela:  tümü | bugün
  • şuan kim bilir nasıl bir çıkmazın içinde. yüzündeki asit yanıklarından sebep sokakta çocuklar dalga geçiyordur bir bakan bir daha bakıyordur belki bu caninin ailesi biz sana sahip çıkacağız dedi kandırıp ikna ettiler .

belki asit yarasıyla birine aşık olmanın sevilmenin zor olduğunu düşünüyor tek çıkış yolunun sadece o cani ile evlenmek olduğunu düşünüyor, bilemeyiz hiç bir çıkarım yapamayız iç dünyasında ne fırtınalar kopuyor şuan.belki ailesi de bu süreçte çok soğuk davrandı, niye o cani ile sevgili olmadın diye saçma sapan şekilde onu suçladı . çaresizlik insana her şeyi yaptırır.

çocuk doğurmak, kendi çocuğunu büyütmek onu dünyalar kadar sevmek bunlar insani istekler, kız belki bunları asla yaşayamayacağını düşünüyor. renkli renkli bir sürü dernek, avukat şuan etrafında, kadın hakları savunucuları yanında ama 10 yıl sonra her şey unutulunca ne yapacak, bunların hepsi kabuslarına giriyordur.

ben sadece empati yapmaya çalışıyorum bana zarar veren biriyle asla yan yana gelmek istemezdim, ama dünya adil değil.

kimse sınanmadığı günahın masumu değildir
  • doğruysa bir müddet sonra cinayet haberini alırız. bu sefer üzülmeyeceğiz en azından.

edit: bu ne demek biliyor musunuz? bu haberi okuyan şiddete meyilli bir erkek için ne demek biliyor musunuz? ben ne yaparsam yapayım cezasını görmeyeceğim, yine de sevileceğim, yaptığım vahşet “işe yarayacak” diye düşünecek demek.. bu bu tip iğrenç hareketlere emsal oluşturmak. evet yaşı genç, toy ama karşısında ona çok büyük bir zarar veren hayatını karartan bir insan var. hiç bir şey bunun açıklaması olamaz yalnız kalma korkusu vs. elemanın yaptığı işe yaramış sadece olay bu. bütün türkiye ona destek olurken bunu yapmaması gerekiyordu. bunun açıklaması yok bence boşa hümanistsiniz.
  • birinin hakkını savunurken bir kez daha düşünün
  • edit: kimse anlamak istemiyor ama berfin'in adama dönmesinin sebebi zaten bu saldırı. saldırı güçsüz kılmak, mecbur brakmak için yapılıyor ve amacıına ulaşıyor. dışarıda başka bir hayat bırakmayan bir şey bu. ama tekrar da edebilir, hatta eder. berfin'in yaptığını onaylamak veya ona acımak değil önerilen şey. ama tek başına kalmasına izin vermemek ve "döndüğünde" bulabileceği bir yer ayırmak kadına yönelik şiddetle mücadele için gerekli.

yirmi yaşında bir insandan bahsediyoruz.

öldürülmemiş, ama hayatı ve geleceği bir erkek tarafından elinden alınmış.

şimdi zaten kendinin olanı paylaşmak isteyen aynı erkekten başka, düşmanından başka umudu yok.

yanında durmaya devam etmek gerek. erkeğin şiddeti bitmeyebilir ve berfin'in tekrar ihtiyacı olabilir diğer insanlara.

otuz yaşında da, elli yaşında da aynı yarayı taşıyacak berfin. bunu akılda tutmak gerekiyor.
  • bir zaman bergen'in yaşadıklarına benziyor durum; sonu benzemesin ...
  • hiç bir şeyin göründüğü gibi olmayabileceği durumdur. altında dışarıdan bilinmeyen farklı sebepler yatıyor olabilir.
    şimdilik sadece gözlemlemeye devam.
  • elle tutulur hiçbir yanı yok, fakat aramızda 20 yaşında olup tüm güzelliği ve gençliği asitli saldırı ile ellerinden alınan biri olduğunu da sanmıyorum. o yüzden oturduğumuz koltuklarımızdan sallayıp durmak, yargılamak çok çok kolay.
    adamın muhtemel tehdidini söyleyeyim size, 'bu halinle kimse senin yüzüne bakmaz. sen ömür boyu yalnız kalırsın, ben ise hapislerde yatarım. gel tekrar beraber olalım, şikayetinden vazgeç.' bu olmuş olabilecek en iyi ihtimal. ölüm tehdidi bile olabilir işin içinde. çiçek gibi güzel bir kadının içine düştüğü psikolojiyi de hesaba katarsak verdiği kararı çok üzülerek de olsa anlayabiliyorum.

böyle olmamalıydı ama umarım kötü haberlerini almayız berfin.
  • eğer gerçekten rızası ile gittiyse kısırlaştırılması gerektiğini düşünüyorum. vicdansızca diyen mallara diyeceğim; 5 kilo tinerle yakılmış hayatı olan bir anne ve 5 kilo tinerle bir kızı yakan baba... bu ikiliden çıkacak herhangi bir çocuğun başına herşey gelebilir.
  • bence bu kız intikam almak için plan yapıyor . darbeyi vurmak için en uygun zamanı bekliyor .