şükela:  tümü | bugün
  • kız ya ağır tehdit altında ya da psikolojisi tamamen bozulmuş durumda, ağır stockholm sendromu yaşıyor. iki durumda da kız öldürülmeden önce devletin duruma el koyması lazım.
  • eğer gerçekten rızası ile gittiyse kısırlaştırılması gerektiğini düşünüyorum. vicdansızca diyen mallara diyeceğim; 5 kilo tinerle yakılmış hayatı olan bir anne ve 5 kilo tinerle bir kızı yakan baba... bu ikiliden çıkacak herhangi bir çocuğun başına herşey gelebilir.
  • orospu çocuğu kızın yüzüne ne yapmış görmüyor musunuz?

bu kız kiminle, nasıl evlenebilir, bu şekilde kim kabul edebilir?

maalesef insanlar dış görünüşe daha çok önem veriyor(ben de dahil).

zaten 2 gün sonra çıkacaktı dışarı af ile; kızın verdiği en optimum karar olduğunu düşünüyorum şu saatten sonra.

allah yardımcısı olsun, daha fazla konu yapmayın şu kızcağızı.
  • intikam soğuk yenen bir yemektir. ben olsam güvenini kazanıp yanına koynuna girip kendini en güvende hissettigi anda asite boğardım. ölmek için yalvartıp hayatta bırakırdım.
  • linç edilmesi psikolojiden zerre anlamayan insanların yüzündendir. oturduğunuz yerden her şey ne kadar kolay. umarım bu duruma düşmez ve bu kızın yaşadığını yaşamayız hiçbirimiz. ben de anlamıyorum, anlamadığım için de linç etmiyorum sizin gibi?. eğer işin içinde tehdit vs. yoksa tamamen psikolojiyle alakalı bir durum bu, yaşamayan bilemez. o nedenle “hatunların piç erkek tercihi” gibi sığ yorumlarınızı kendinize saklayın.
  • kadın milleti çok ama çok tehlikeli. haram olsun sana desteklerimiz inşallah çok daha beterini yaşarsın bunu hakkediyorsun.
    filmlerdeki kötü karakter gibisin berfin.
  • yatağımda ki düşman.
  • ahahaha.. bizim kadın dayanışmacilarinin tepkilerini merak ettiğim olay..

n'oldu?

olm kadın zaten bunu hak etmese, kendi suratına kezzap atacak kapasitede bir adamla sevgili olmazdi..
  • sevgili ikiyüzlüler

koronadan önce her gün açtığınız başlıkları bir hatırlayın
    kısa boylu türk kızı
    kilolu türk kızı
    götü büyük türk kızı
    bıyıklı türk kızı
    ....

evet erkekler hepiniz şekilcisiniz.
    20 yaşında bir genç kızdan bahsediyoruz ülkemizde bir kız iş hayatında başarılı bir yerde değilse en büyük mutluluğu evlilikte görüyor.
    söyleyin hanginiz berfinle ben evlenirim diyecekti?

bu çok üzücü bir durum olsa da kabul edelim hepimiz şekilciyiz.bu kız şuan saldırganıyla evlenmeyi hayatında tek kurtuluş olarak görüyor.aslında realist bir şekilde bakınca bu ne yazık ki gerçek.

hadi evlenmedi diyelim hanginiz berfin’e iyi bir geliri olacağı iş vaadediyor?iş hayatında bile insanlar şekle önem veriyor.

şuan olay taze diye hepiniz bu kızın arkasındaydınız ona destek çıktınız ama beş yıl sonra gündemden düşünce berfine kim destek çıkacak?emin olun ailesi bile bir yerden sonra kızını suçlar.öyle biriyle görüşmeseydin başına bunlar gelmezdi derler.

şimdi bu kızı hiç empati yapmadan suçlarken biraz da vicdanınızı suçlayın. bizim görüntüye düşkünlüğümüz bu kızı saldırganıyla evlenmeye götürdü.

şuan bile yeterince empati yapamam ama olaylara madalyonun diğer yüzünden bakınca bu kızın saldırganıyla evlenmek istemesi onun açısından en doğrusu.

bir tarafta hiç kimseyle artık duygusal bir şey yaşayamayacak insanlar yanından geçerken yüzüne bile bakamayacak daha kötüsü kimi acımasızlar tarafından hor görülecek , maddi olarak bir geçimi olmayacak bir insan saldırganını hapise gönderince hayatı düzelecek mi?o şerefsiz en fazla on yıl yatıp çıkacak hayatına devam edecek kendine bir iş bulacak kendisiyle evlenecek başka bi kezban bulacak çocuk sahibi olacak ama mutlu olacak.

benim adalet anlayışım bu değil.ozan her gün yok ettiği bir hayatı karşısında görünce her gün insanlara evlenme sebebim bir kadını mahvetmek deyince ömür boyu kendi hapishanesinde yaşayacak daha çok acı çekecek zaten.
  • bu kararı gotunuze göre sorgulamayın arkadaşlar. saygı duyun. o kadındaki ruh halini anlayamayız.