şükela:  tümü | bugün soru sor
 • izmir buca girişindeki nato'ya dönünce hemen sağdaki enfes köfteci. köfte, piyaz ve arkasından muhakkak tahinli kaymaklı kemalpaşa tatlısı yemek lazım.
 • kaşarlı köftesi sade köftesinden güzel olan , içeride yabancı uyruklu*birçok insan görebileceğiniz sadece natoya yakın olmasından dolayı meşhur olduğunu düşündüğüm köfteci.
  köftelerinin normal üstü bir lezzete sahip iken pekte fazla abartılacak konumda değildir , ayrıyetten çay servislerinin olmaması mekana eksi katan büyük bir değerdir.
 • hayatımda yediğim en güzel köfteleri yapan, her zaman kalabalık olan, son derece sade görünüşlü restoran. sabah belli bir saatten önce köfte çıkmaz, akşam üzeri 16:00 gibi köfte olayını bitirir ve mekanı kapatırlar. haftasonları açılmaz. tabaktaki köftenin yanına domatesleri neredeyse bütün koyarlar. kendilerine has bu garipliklerine rağmen yine de vazgeçilmezdir. köfte sipariş ederken ne yiyeceğinizi şaşırırsınız çünkü tüm köfteleri birbirinden lezzetlidir. köftenin üstüne yenilen tahinli kaymaklı muhteşem kemalpaşa bin orgazmdan daha tatlı kanaatimce. izmirde yaşayıp bu köfteciye uğramamış olanlar boşa yaşıyorlar.
 • bergama köftecisinin köftelerini begenmek için başka bir yerde köfte yememiş olmak gerekir. haksız bir üne sahiptir. neden bu kadar kalabalık olur. neden yediysen kalk git muamelesi yapılan bir mekana tekrar gidilir, anlaşılmaz. belki de izmir'in doğru düzgün köfte yapan mekanının olmamasındandır. koyunun olmadığı yerde keçiye abdurrahman çelebi demektedir sevgili izmir'liler.
 • iş gereği tüm ülkeyi gezmiş birisi olarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki benim yediğim en iyi köfte açık ara budur. köfteyi bir yana bırakırsak servis ettikleri çorbalar ve tatlı da harikadır. tek kusuru kredi kartı olmamasıdır ve esnaf lokantası standartlarında da ucuz bir yer de değildir.
 • her izmire gidisimde koklaya koklaya buldugum enfes kofteci. hava guzelse kocaman bir cardagi animsatan sokaga attiklari masalarda oturmayi tercih edebilirsiniz. aldanilmamasi gereken salas bir gorunumu var. hatirladigim kadariyla normal, kasarli ve acili kofte cesitleri ve pek leziz tahinli kemalpasa tatlilari var. siddetle tavsiye edilir.
 • siz bergamada ciceksever köftecisinde bir piyaz yiyinde görün. not evet bergamalıyım
 • izmirin değil türkiyenin en güzel köfte ve çorba (heleki tavuk çorbası) yapan eski usül ve fazla kişinin bilmediği güzel mekan.abartmayın diyenlerin alayı yüksek ihtimal damak tadlarının çöplük olduğundan vey çekememezlikten dolayı olduğunu düşünüyorum. ayrıca kart geçmiyor dediğim gibi eski usül olmasıda ayrı bir güzellik katıyor umarım kendini bozmaz fazla kalabalık olmaz damak tadını bilenler yeter.
 • lezzetinden sual olunmaz. gitmişken kemalpaşa yemeden dönülmez.