şükela:  tümü | bugün
 • canım..göz nurum..paşam..kör kuyulardaki merdivenim..kardeşim..gönül dostum..komşum..beyoğlu'nda gezdiğim..

  yazılarını okudukça yazma hevesimi geri getiren, kafamdaki sözlüğü gönlüme gösteren..belki de burda şu ana kadar okuduklarım içinde, okumaktan en çok zevk aldığım yazar, sosyolog..

  bir de sözlük dilinden tanım vermek gerekirse, sekizinci nesil yazar..sekiz uğurlu sayım..paşam uğurlu insanım..
 • ozgurlugun, "kaybedecek bir sey yok" icin baska bir kelimesidir kendisi
  hatta "oyle bir kiz yok"un var olmus kismi.
  pecetelere yazilmis orospu siirleri.

  cok degerli yeni yazarimiz, o*, ben ve bobby mcgee
 • (bkz: beriberi)
 • #9102904
  bunu biz yapmışız 8.15 vapurum..
  vallahi senin yazabildiğine inanırdım fakat ben kendime inanamıyorum..
  sizi çok ama çok seviyorum, mukokumuşla sizi düşündükçe istanbulu çok ama çok özlüyorum..
  ankarada hava boğucu, sınavlar diz boyu..
  istanbulda deniz var mavilik var..
  gençmişiz bir zamanlar beriaberia hanım..daha toymuşuz onu hatırladım.. çok değişmişim sanırım ben, kendimi hayallerimi tanıyamaz oldum yazıyı okuyunca..ben sevemedim yeni yaşımı, dostlarıma hedayem olsun 22.
  20de daha neşeli 21de daha eğlenceliydim..bir kasvetli ki 22 sorma..2 kere 2 tört..
 • evime ayakkabısının arkasına basa basa gelebilen, gecenin bir yarısı pijamamla dvd almaya kapısına dayanabildiğim..
  saygıdeğer yürik beylerinin beni ısırmasından, rahatsız etmesinden tedirgin olan; yüriki sevdiğimde hiç lüzumu yokken bana teşekkür eden..
  arabamın yan koltuğunda oturmasından büyük şeref duyduğum, kendisinin her yerde, her zaman şarkı söyleyebilmesine hayran kalmaya ve dinlemeye bayıldığım ve de bir terslik olmazsa gelecek elli yıl boyunca da kendisi şarkısını icra ederken "arkadaşınızın sesi çokgüzelmiş" tebriklerini kendisi için toplayacağım..
  kendisinin izlememe vesile olduğu yumurta filmi ilen yeşil ay propogandama ara vermek zorunda kaldığımı, gidip bir paket sigara aldığımı fakat bundan büyük bir sevinç duyduğumu çünkü hakkaten sigarayı çok özlediğimi söylemek istediğim..
  aynı zamanda paketim bittiğinde ayların yeşiline geri döneceğimi haber vermek istediğim..
  insan yaşamının en kötü zamanlarından olan ergenliği beraber atlattığım..
  takım tutmadaki hevesimi ve o bahsinde bile sinirle dolabildiğim takıma karşı olan nefretime üzüldüğünü gördüğüm, zannediyorum ki bütün bunları bana yakıştıramayan, fakat üzülmesine lüzum olmayan zira kendisini bir daha bu konularla haşır neşir ederek üzmeyeceğim, bütün bunlardan kendisini habersiz tutacağım..
  sabaha karşıları sessizce oturarak karşılasak da o sessizlikte ve gene olarak yanında hep huzur bulduğum..
  fevkaladenin fevkinin bin kat üzerindeki, bin yılda bir dünyaya teşrif eden insanlardan, en muazzamın muzundaki, istanbul'un denizsiz yapamayacağının güpegündüzün güneşi gibi bir kanıtı..
  beraber büyüdüğüm beraber yaşlanacağım..kim beş yüz milyar isterdeki telefon hakkım..
  arkadaşım olmayan ve de olamayacak olan..
  öz kardeşim olsaydı, kendisinden daha mükemmeli olamayacaktı, ondan ayrı anne babalardan gelme kardeş olduğumuza daha çok sevindiğim..
  en basit haliyle, kardeşim..
 • her daim gülümseyen, gülümsemeyi başaran, narin, zarif, asil, akça pakça, tatlı yazar.
  dudağındaki tebessümle gözlerini açıp beni dinlemesini çok seviyorum. şarkı söylemesini seviyorum. komik bir şey olduğunda gözlerini açıp elini ağzıyla kapatıp gülmesini seviyorum. her gün(!) geç kalmasını seviyorum.* herşeye "boşver yaa" diyip gülümseyen suratıyla huzur vermesini seviyorum* sağ elinde kalemiyle derste gözlüğünü düzeltmesini seviyorum. birden dalıp gözlerinin dolmasını seviyorum. her daim evinin kapısını sonuna kadar açmasını ve evde 7-8 kişiye aynı anda belli renk uyumlarına göre kombinasyonlar yaparak yastık kılıfı-çarşaf-pike/nevresim bulmak için koşuşturmasını seviyorum...
  şarkıcı, türkücü, rakı partneri. hayatımın bir parçası olmuş dost kişisi..*
 • gurbet semalarında yalnız gezen bir yıldızdır... gidişi suskun olmuştur amma dönüşü muhteşem olacaktır. hasretle yollarını gözlemekteyizdir. zati boynumuz ilim irfan yolunda adaletle aynı inceliğe sahip değil midir?

  insanın hayatında rastlayabileceği, şanslıysa da arkadaşı olabileceği nadir, çok temiz yürekli ve iyi niyetli insandır. gençlere örnek gösterilesidir. üstüne kelimeler ve müzik konusundaki yeteneği de eklenince, bize söylenecek tek şey kalıyor geriye: e daha ne olsun?

  bu entry'si de benden tarihe düşülen bir not olsun: (#16914638) ilahi, çok güldüm valla, sen çok yaşa. *

  bugün doğan çocuklara verilecek isimler:

  kız: berianiye
  erkek: beria
 • bu sozlukcu ile tanisali bir gunden biraz fazla oldu...once ayni okulda okudugumuzu sonra da onunda iflah olmaz bir sozlukcu oldugunu ogrendim.. bu gurbet ellerde guzel haberleri ustuste vermis bulundu.. gelelim ilk kisa izlenim notumuza; tatli bir guluse, icten bir sese, guzel icen bir masa adabi olan bir insanmis onu anladim... tabii bir de iyi bir akademisyen olucak...

  saatlerce suren konusmamiz sonucunda buraya bir kehanet yazmak farz oldu bu sozlukcu ile... ey dunya, yakinda duyacaksin beriaberia ismini, buyuk harfler ile yazilacak ismi gunlugune... cunku o sadece var olmak ile yetinmeyecek bir insan bu dunya uzerinde gercekten yasiyor ve yasiyacak...

  bu kisi ile ilgili hic bir cumle kesin bir nokta ile bitemez cunku her an farkli birsey yaparak o cumlelere yeni guzel kelimeler eklemenizi sagliyacak guzel bir insan...

  simdilik ingiltere gulunuz sarceenin bildirecekleri bu kadar, beriaberia yi izlemeye devam edin...
 • elimde olsa on kere daha "badi" listeme ekleyeceğim dosttur. #24699330 entry'sini kasvetli zamanlarımı dağıtsın diye ezberime almaya karar verdim. yirmi dört milyon altı yüz doksan dokuz bin üç yüz otuz, bu kadar işte. ezberledim bile. yirmi dört milyon altı yüz doksan dokuz...