şükela:  tümü | bugün soru sor
  • burada adını görünce merak edip arattım; şu linkte yer alan ekran görüntüsünde yazanlar aklımı ruhumu şaşırttı: "yaptıklarıyla türkiye'nin gündemine oturani iyilik meleği, doktor adayı berika"

şimdi bu kız ne yapmış da ülke gündemine oturmuş?
    ne gibi iyiliklere imza atmış da biz onu "iyilik meleği" olarak anıyoruz?

televizyon kanallarında her amcası-dayısı olan, instagramda her götünü açan, "muhteşem doktor, süper avukat, şahane mimar, iyilik meleği öğretmen" diye piyasada reklam yapacaksa, dürüstçe işini gücünü yapan insanlar nasıl kazansın?

bu kızı diğer doktorlardan ayıran şey nedir; silikonlu olması mı? bu nedenle mi anahaber bültenlerine, tv programlarına katılıyor?

adaletine sıçayım be dünya; vallahi!
  • bunun neresi güzel acaba merak ediyorum. esra erol'un programlarına katılıp ahkam kesiyormuş bi de.
    ileriki zamanda bunlara mı kalacak tıp camiası.
  • adnan oktarın unutulan kedisi gibi. kezban denince aklıma bu tipler geliyor. bütün kadınlar uzay çağında gibi, dudak dolgusu ve tek tip microbladingli düz kaşlarıyla.
  • birinin çıkıp bize tüm tıp öğrencileri ve doktorların çirkin kalmak zorunda olmadığını ve kendisi gibi harika güzellikte, kar gibi tertemiz, sosyal, kendine bakan insanların da aslında başarılı olabileceğini söylemesine gerçekten ihtiyacımız vardı.
    teşekkürler berika;
    doktorluğun yüzüne bakılamaz, tipsiz bir meslek olduğu algısını senin sayende yendik.
  • estetiksiz hâlini merak ettiğim fakat görmek istemediğim gereksiz instagram fenomeni. gerçekten bu tipe güzel diyen erkeklerin yokluğuyla sınamasın allah kimseyi ):
  • şimdi bu hem güzel hem akıllı mı?

ağzı neden hep açık? kaşları neden o kadar çatık? stetoskopu neden yiyor? memeleri gerçek mi? babası böyle güzel pasta yapmayı nereden öğrendi?

(bkz: dr.oetker) serbest çağrıştım.
  • bu kadın zerre güzel değil ama benim ilgimi çeken kısmı ismi. osmanlı alimlerinden hadimi, imam birgivi'nin "tarikat-ı muhammediyye" isimli kelam-tasavvuf eserine bir şerh yazıp ismini berika koymuş idi.

kadın böyle bir ismi taşıyor yani sjdjjf, dünyanın en saçma ikinci olayı. birincisi zaten bu kızın güzel bulunması. zevksiz herifler.
  • yös sınavı ile girmedi tamam mı üüüü diye aptallar tarafından ağlakça savunulan mahluk...
  • önyargılarımı aşamıyorum. şu kız niye fem dershanesine gitmiş hem de 2015te. amaç dikkat çekmek ve para kazanmaksa bu kız doktorluktan çok daha fazla parayı kazanmayı garantiledi. bence zeki olduğu konusunda bir şüphe yok.kan dolaşımımı hızlandırdığı için kendisine teşekkür ederim youtube kurallarını sonuna kadar zorlaması dileğiyle

edit: asmr yapmalı
  • kendisi çocuk doktorluğu(pediatri) alanında uzmanlaşacakmış, çocukları çok seviyormuş. hadi bakalım inşallah! diyor entryme son veriyorum.

not: estetiği hakkında çok fazla konuşuluyorda bu devirde güzel değilsen kimse seni kaale almaz. benim de maddi imkanım olsa bi elmacık kemiği dolgusu, meme dikleştirme, üst çene ameliyatı yaptırırdım. aferin kız berika. dilerim idealin olan doktorluktan, güzelliğine ve medyanın ilgisine yenik düşüp vazgeçmezsin.