• iü jeoloji mühendisliği'nden eski bir dost. ortak derslerde sık sık gördüğüm biriydi, birebir tanışmamız ise sözlüğün sözlük olduğu zamanlarda(2003-2004 falan) vampirli mampirli saçma salak bir oyun üzerine düzenlenen bir zirveye denk gelmişti.(nickini ifşa etmem doğru olmaz ama aynı zamanda eski bir sözlük yazarıydı kendisi) oldukça pozitif, iyi niyetli ve kaliteli bir insan izlenimi birakmıştı bende. kendisiyle ilgili son hatırladığım şey, ilk sınıftan kalan kimya dersini verip mezun olma çabasıydı. mezuniyet sonrası pek çok kişiyle olduğu gibi kendisiyle de iletişimimiz kopup gitmişti. yıllar sonra ismini böyle trajik bir kaza sonucu duymak içimi acıttı.

vahşi kapitalizmin çarkları arasında sabahın köründen gecenin yarısına ufalanıp giden çoğumuzun aksine en azından hayallerinin peşinden giderken yaşamı noktalanmış. umarım hayatı dolu dolu yaşamıştır ve son nefesini acı çekmeden vermiştir.

huzur içinde uyu beril.
  • pilot olmak için hazırlandığı yıllarda tanıştık, üst sokağıma taşındı, kısa sürede çok iyi dost olduk, komşu olduk. zaten beril'i tanıyan birinin onu sevmemesi gibi bir ihtimal düşünemiyorum!
    zaman ayıramadık dostluğumuza, uçuşları çoğaldıkça koptuk gittik. sonra gazetede gördüğüm bir fotoğrafla "keşke" dedim... keşke! onu hep gülümserken veya kahkaha atarken hatırlıyorum.
    canım, melek kalpli arkadaşım, biliyorum şu an gökyüzünde muhteşem gülümsemen ile kanatlandın.
  • tuhaftır ben beril'i pilot olarak bilmiyordum, senelerdir aynı yerde nargile içmemize rağmen iş konusu hiç bir zaman gündeme gelmediydi. ara ara telefonundan yurtdışındaki fotoğrafları gösterdiğinden dış ticaretçi falan diye düşünüyordum. kaza ile alakalı haberler televizyonda ve gazetelerde göründüğünde çok da bağdaştırmadım. ancak nargilecideki arkadaşlar "abi beril'i kaybettik" dediklerinde kalakaldım, haberlere baktım daha da şoke oldum.

dünyadan kıymetli bir insan daha gitti. naaşına ulaşılamaması da işin daha da üzücü boyutu. ailesini düşünemiyorum bile. ışıklar içinde olasın beril kardeş.
  • bedenine hala ulaşılamayan ve aramaların tekrar başlatılacağı söylenen pilot. ailesine sabırlar diliyorum.
  • menfur kazanın üzerinden 8 gün geçmesine rağmen hala cesedi ya da dair bir iz bulunamamış pilot.

iki olasılık üzerinde yoğunlaşılıyormuş;

birincisi: kokpitin camının daha önceden kırılmasıyla bedeninin camdan fırlaması, böylece düşüş noktasından farklı bir pozisyona düşmesi.

ikincisi: düşüş anındaki yüksek ısıyla beraber bedeninin tamamen erimesi ve kaybolması.

üçüncüsü: uçağa hiç binmemesi (bu mümkün görünmüyor)

gerçekten korkunç... kendisine allah'tan rahmet, ailesine sabırlar diliyorum.
  • takibe aldığım, adına açılan başlığa girilen her entry ile üzerinden ne kadar az ya da çok zaman geçtiği fark etmeksizin kalbime bir ok daha saplanan,
    hala açıklanamayan tuhaf bir kaza neticesinde ebediyete uğurladığımız canım arkadaşım.
    naaşının bulunamamış ve hatta o çok sevdiği doğaya karışmış olması ömrünün son yıllarında ilgi duyduğu tasavvuf öğretilerine ne de uygun diye avutuyorum kendimi.

yattığın yer nur olsun berilim.
    iyi ki tanımışız seni, iyi ki geçtin hayatımızdan...
  • https://www.instagram.com/p/bhycxhzh65f/

şuradaki iran kaynağında yazdığına göre karakutu kayıtlarında uçakta var olduğu tespit edilmiş. böylece "acaba uçakta yok muydu?" sorusunun cevabı verilmiş oldu.

aynı kaynağa göre çarpmanın ve yanmanın etkisiyle vücudu yanarak yok olmuş, kemik bile bulunamamış.

benim merak ettiğim ise, aynı kokpitte bulunan diğer pilotun cenazesi bulunurken, nasıl olur da ondan hiçbir şey kalmaz?
  • çok üzücü ne kazayla ilgili detaylı rapor açıklanıyor ne de kadından bir iz var. allah ailesine sabır versin.
  • neden hala cenazesinin bulunmadığını düşündüğüm kaptan pilot. belkide kemeri takılı değilse bedeni uçak düşmeden uçaktan fırlamış olabilir. üzücü bir olay ve kimse bahsetmiyor kendisinden acaba onun değil de mina’nın bedeni bulunmasa böyle olur muydu? ah kapitalizm.
  • naaşının kayıp olduğu iran makamlarınca duyurulan kaptan pilotumuz. umarım bir an önce bulunur.
hesabın var mı? giriş yap