şükela:  tümü | bugün
 • istanbul 3. bölge bağımsız milletvekili adayı. kendisi şefkatder, gezi parkı koruma ve güzelleştirme derneği, avcılar gezi dayanışması, barış atölyesi üyesi, evli bir mimarmış. twitter üzerinden "halkı metrobüsten selamlayan milletvekili adayının desteğinize ihtiyacı var" şeklinde ekşi sözlük yazarlarından destek talep etmektedir. tanımam ve görüşlerini bilmem ama bağımsız adayların şansının çok az olduğu; kişilerin ancak paralarıyla siyasette var olabildiği bu ülkede sesini duyurmaya çalışmaktadır. https://twitter.com/…rkan/status/586226878337323008
 • metrobüsten halkı selamlayan milletvekili adayı olarak tanınan bugün mynette röportajı yayınlanan istanbul 3. bölge bağımsız milletvekili adayı.

  link

  kendisini forumlardan ve gezi partisinden tanıyorum. verdiği mücadelenin ne kadar samimi ve vicdani olduğunun farkındayım. her türlü sosyal medya ortamında iletişim bilgilerini paylaştığı için hakkında bir yorum yazmadan önce herkese onu arayıp aklındaki soruları sormalarını rica ediyorum. umarım mecliste görebiliriz. sadece gezicilerin değil vicdanı olan herkesin sesi olabilecek karakterde birisi. kısaca tanımanız için biyografisi ve iletişim bilgileri:

  1986 avusturya’da dünyaya geldi. sinoplu işçi bir baba ve kosovalı emekli bir annenin tek çocuğudur. altı yaşında türkiye’ye kesin dönüş yapan annesiyle beraber önce istanbul küçükçekmece’ye, oradan da halen yaşamakta olduğu avcılar’a taşındı. burada ilköğrenimi ambarlı ilkokulunda tamamladıktan sonra zeytinburnu adile mermerci anadolu lisesi’ni kazandı. avcılar merkez’de esnaf olan annesinin yaz boyu çalışması sebebiyle lise yıllarında yaz tatillerini kumburgaz ve silivri’deki teyzelerinde geçirdi.
  2004 yılında mimar sinan üniversitesi mimarlık bölümünü kazandı. 2005 yılında okuluna daha yakın olan beyoğlu ilçesine taşındı. üniversite yıllarında tiyatro, dans, voleybol, basketbol, futbol, yüzme kulüplerinde aktif görev aldı ve yöneticiliklerde bulundu. yüzme kulübü başkanlığı yaptığı dönemde eşi özge ile tanıştı. okula devam ederken aynı zamanda çeşitli mimarlık şirketlerinde çalışmaya başladı. 2012 haziran ayında mimar sinan güzel sanatlar üniversitesi mimarlık bölümünden mezun oldu. hemen arkasından askerliğini ankara’da güvercinlik’te kısa dönem er olarak yaptı.
  2013 gezi parkı olayları sırasında ikamet ettiği beyoğlu istiklal caddesi üzerindeki evine çok yakın olan gezi parkını kurtarmak için mücadele eden arkadaşlarının yanına gitti. kullanılan orantısız güce karşı, gezi parkı`nda bireysel değil toplumsal mücadele edilmesi gerektiğini gören berkan çelik, halkın meclise taşınmasının önemini görerek bununla ilgili bir adım atmak istedi.
  toplumdaki adaletsizliğe ve kutuplaştırılmaya karşı aktif siyasete katılmaya karar verdi. siyasetin vesayetine karşı insaniyetin hakkaniyetine inanarak gezi sırasında aktif rol oynayan çeşitli sivil toplum örgütlerinde gönüllü olarak görev almaya başladı.
  gezi sonrası bu tür hak arayışlarına karşı hassaslaşan berkan çelik, cihangir ve avcılar forumlarına düzenli olarak katıldı. avcılar forumu`nda antikapitalist müslümanlarla tanışarak toplantılarına katılmaya başladı. bu sırada yeni kurulmuş gezi partisi`nin teşkilatlanma sürecinde beyoğlu ilçe örgütlenmesinde aktif olarak görev aldı.
  halen özel bir şirkette şantiye sorumlusu mimar olarak çalışmaya devam ediyor, aynı zamanda da yardım kampanyalarında görev almayı sürdürüyor. 2014 haziran ayında özge devayla hayatını birleştiren berkan çelik, 7 haziran 2015 genel seçimlerinde istanbul 3. bölgeden bağımsız milletvekili adayı.

  facebook
  twitter
  internet sitesi
 • 7 haziran 2015 genel seçimlerinde istanbul 3. bölge bağımsız milletvekili adayı.

  kendisini forumlardan ve hayatın içinden yani sokaklardan tanıyorum. mücadelesi cüzdan değil, vicdan mücadelesidir. mecliste hepimizin sesi olabilecek karaktere ve bilince sahip bir gençtir.
  bağımsız aday olarak gerek online gerek offline büyük bir desteğe ihtiyacı var.
  3. bölgeden gönüllü olmak isteyenler olursa mesaj kutumu yeşillendirebilirler.
 • seçilmesi halinde de aynı dün ve bugün olduğu gibi rahatlıkla ulaşıp konuşabileceğin, samimiyetini net hissedebileceğin istanbul 3. bölge bağımsız milletvekili adayı. doğaya, insana, kadına, kısaca cana, yaşam hakkına sevgisi ve saygısı sonsuz; yaklaşımı her daim yapıcı, hangi işe el atarsa atsın çok kararlı ve istikrarlı, çok içten bu insanı iyi ki tanıdım. hayat arkadaşı da muhteşemdir ve birlikte gördüğümde her ne koşulda olursa olsun yüzümü güldürürler. yolları açık olsun.
 • seçim kampanyasını yürütmek için bankadan kredi çeken, istanbul 3. bölge bağımsız milletvekili adayı.

  "bankadan çektiği 10 bin lira krediyle çalışmalarını yürüten çelik'e, ailesi, arkadaşları ve bazı seçmenler de maddi destek sağlıyor.

  seçim çalışması yapacağı yere bazen kayınpederinden ödünç aldığı otomobil bazen de metrobüsle giden çelik'in ekibi, eşi, annesi, kayınvalidesi ve arkadaşlarından oluşuyor."

  http://www.haber3.com/…ekili-aday-oldu-3368744h.htm
 • tam anlamıyla bir "gezizekalı" bağımsız milletvekili adayı. düzenlediği seyyar mitinglerde, orantısız zeka gücüyle bu seçim sürecinin en renkli simalarından biri olmayı başardı. buram buram mizah ve ironi kokan konuşmalarına kulak verdiğinizde meclisin böyle bir renkten yoksun kalmaması gerektiğini düşünmeden edemiyorsunuz. işte yaran eylem ve konuşmalarından iki tanesi şu şekilde:

  metrobüsteki arızaya ironik protesto

  berkan çelik'ten alternatif formül
 • metrobüsteki protestosunu görüp çok eğlendiğim milletvekili adayı. keşke tüm koltukları böyle ayrı bağımsızlarla doldurabilsek. onun bunun tanıdığı çıkar ilişkisiyle koltuğa oturmuş, adını dahi bilmediğimiz adamlar seni beni temsil ediyor.

  ediyor mu? yoo, öyle bir şey de yok. işte sabah gelip akşam gidiyor.

  http://www.mynet.com/…aya-ironik-protesto-1855320-1