şükela:  tümü | bugün
 • 3 milyon euro bonservis ve mesela 700 bin euro maaşla transfer edilen 23 yaşındaki oyuncu pahalı.

  ama

  bonservissiz ve 3,5 milyon euro maaşla transfer edilen 33 yaşındaki oyuncu ucuz.

  artık bonservise değil maaşa bakmayı ne zaman öğreneceğiz acaba? örnek vermek gerekirse beşiktaş costa’yı alırsa en iyi ihtimallerle
  3 milyon euro garanti maaş
  1,5 milyon euro imza parası
  500-750 bin euro civarı menajer ücreti
  artı maç başılar, galibiyet primleri derken
  bir yıllık maliyet 5 milyon euronun üstünde olacak.

  bu mu iyi transfer? berkan’a verilen bonservis mi asıl büyük tehlike?

  not: beşiktaş
 • gayet iyi transfer. son yıllarda galatasaray genç oyuncu transferlerine ödediği bonservisleri hep geri aldı. bruma'dan, jose'den hatta carol'ün bonservisinden bile kâr ettik. genç oyuncuya bonservis vereceksin, bunun kaçarı yok. herkes porto'nun tutan oyuncularına odaklı, ama bir de tutmayanlarına bakın.

  bundan birkaç yıl önce uefa porto'nun avrupa gelirlerinin bir kısmına el koyup kadroda 23 oyuncu kısıtlaması getirdi. adamın dünyadan haberi yok, her şeyi çocuk oyuncağı sanıp burada akıl veriyor. bir kere izlemediği oyunculara fiyat biçiyor. sanıyor ki porto aldığı her oyuncudan kat kat kâr ediyor.

  cahil olmak işte böyle güzel bir şey. her şeyi biliyorsun. tek maçını izlemediğin adamın kaç euro edeceği dahil.

  edit: cahil yazar entry'sini silip sıvışmış. karaktere bak.
 • galatasaray almışsa büyük iş yapmış. barış alper, kerem, berkan… bu tür transferleri çok seviyorum. gedson da alınırsa harika olur. enerjik, çakı gibi bir takım çıkar ortaya.

  tabii terim babel'lerle, falcao'larla, arda'larla doldurmazsa 11'i.
 • bu oyuncu basarılı olur olmaz cok ayrı konu. belki cok kötü performans gösterecek ama bu transfer zihniyetinin kötü oldugu anlamına gelmiyor. 23 yasında, 3 milyon € bedelle gelmis. maası da makul seviyededir. yası genc, potansiyel bonservis kazanma ihtimalin var. gezzal gibi oyunculara malum yıllık ücretleri verene kadar bu tip transferler yapılmalı. yabancı transferi de bu düşünceyle yapılmalı.

  futbol aklını, fikrini sevdiğim birkaç yorumcu bayagı begeniyor kendisini. umarım anlattıkları gibi bir oyuncudur ve faydalı olur.
 • pahalı bulunan futbolcu. adamın bonservisi + bütün kontratı falcao'nun bir yıllık maaşı kadar, ama pahalı. siz gerçekten eğitilmezsiniz.
 • transferi yine bjklileri mağdur etmiştir. ben artık saygı duyuyorum bjklilere. gerçekten hayran olunası bir iradeleri var. bir şekilde mağduriyet yaratabiliyorlar.
 • penaltı+kırmızı kart pozisyonda sadece şanssızdır.

  esas hatayı yapan baskı altındaki arkadaşına kısa pas atan ve bunu gören, görmesi gereken muslera'dır.

  kırmızı kartı ise tamamen galatsararay'ın aptal oyun sistemi ve taktiği görmüştür.
 • penaltı yaptırmış olması maç boyunca gayet güzel oynadığı gerçeğini değiştirmez. nazar boncuğu olsun.
 • tip olarak sneijder'ı andırdığından ayrı bir seviyorum bu çocuğu.

  alan kontrolü çok iyi ki türk orta saha oyuncularında ender bulunan özelliklerdendir.

  eksi yönlerini yazacak olursam; top ayağındayken hantal kalıyor, yeterince çevik değil ve sıklıkla pas tercihlerinde kararsız kalıyor.

  oyununu zaten bir üst seviyeye taşımış durumda, biraz daha seri bir box to box'a evrilebilirse 10 sene rahatça oynar bu takımda.

  nazar değmesin.
 • beğendiğim bir oyuncu ama şu komşunun tavuğu komşuya kaz görünürmüş durumundan kurtulmamız gerekiyor. bartuğ elmaz alanya'nın berkan bizim oyuncumuz olsaydı bartuğ daha cazip görünecekti bizimkilere. bir de bu alanyaspor başkanı topçudan en iyi anlayan başkan olabilir.