şükela:  tümü | bugün
 • alan kontrolünü, sırtı dönük top almayı öğrendiği an bu ciğersizlikle üst düzey liglere transfer olabilir. acayip iyi vibe alıyorum bu çocuktan, çok düzgün birine benziyor.
 • ciğersiz amk.

  oyun görüşünü biraz olsun geliştirip, ayağında çok daha az top tutarsa çok daha iyi olacak topçudur. bazı pozisyonlarda topu ayağından çok geç çıkarıyor ve müsait pozisyonda olan arkadaşlarını görmesi de zaman alıyor ama işin savunma kısmında neredeyse kusursuza yakın oynuyor, rakibi ısırıyor adeta.
 • ben izlerken yoruldum, o koşarken yorulmadı.
 • kasımpaşa maçının ardından başlıkta bu çocuğu yerin dibine sokan futbol otoriteleri vardı. olm sizin yatacak yeriniz yok ya.

  adam 13 km koşmuş lazio maçında. muhteşem oynadı. 23 yaşında. gelişime açık. galatasaray'ın vazgeçilmezlerinden biri olacağını düşünüyorum. böyle devam aslanım.

  tanım: 22 numaralı orta saha oyuncusu.
 • galatasaray'ın bu seneki en iyi transferi bence. geçtiğimi 2 sene galatasaray kadrosu yine kötü değildi ama takımda "ısıran" oyuncu sayısı çok azdı. bu da takım savunmasına zarar veriyordu. top bizdeyken iyi top rakipteyken izleyici idik.

  bu sene ise "ciğersiz" berkan'ımız sayesinde orta saha çok daha rahat top kapabiliyor ve taylan daha rahat pas yapıyor. ileride halil ve kerem gibi oyuncular da genç ve presli oyuncular olunca 2 ve 3. bölgede galatasaray rakibi bozuyor. yoksa stoper tandemimiz hala çok üst düzey değil. 1. bölgede çok hata yapıyoruz. marcao biraz topluyor ama olmayınca bocalıyoruz.

  işte bu ahval ve şeraitte berkan ın varlığı çok önemli. rakip kontralarında geriden gelip yetişebiliyor. rakip top yaparken gidip bozabiliyor yani savunma için biçilmiş kaftan.

  hücum yönünde ise hala çok eksiği var. yukarılarda yazılmış topu ayağından hızlı çıkaramıyor. hızlanması lazım. dar alanda seri pas yapamıyor topu durdurmaya ya da alıp sahasına doğru gitmeye çalışıyor sırtı dönükken. bu da baskı yememize ya da pas trafiğimizin durmasına neden oluyor. ancak yaşı çok genç. takımla oynadıkça ve düzene alıştıkça hücum yönünde de gelişecektir. zira kendisinin zaman zaman box to box oynaması ve ceza sahasına gitmesi gerek. takımın hücumda ceza sahası içinde çoğalamama nedeni taylan ve berkan gibi oyuncuların net box to box oyuncular olmaması. defans ve orta sahada katkı veriyorlar ama rakip ceza sahasında bizi çok eksik bırakıyorlar. haliyle gol yollarında tıkanıyoruz...
 • alanya'da keşfetmiştim kendisini. neyse ki biz aldık. maşallah diyorum. böyle devam.
 • zaten avrupa'da oynayan futbolcu
 • alanyaspor'da oynarken bir futbol adami (umit sagiroglu) macini izleyip soyle yorumlamis:

  "alanya adana demir macini izledim. sahada uc takim var. alanyaspor, adanademirspor, bir de berkan kutlu var"
 • biz üç kişiydik: nazlıcan, bedirhan ve berkan kutlu sözlerine sahip ahmet kaya şarkısına* konu olmuş olan über orta sahadır.

  işte o şarkı

  edit: uyaran arkadaşlara teşekkürler ben suphi diyormuş şarkıda.

  (bkz: çocukken uydurarak söylenen şarkılar)
 • iki yönlü orta saha görevini çok iyi yerine getiren gs'li topçu. hem hücum sırasında rakip ceza sahasının içine sürpriz koşular yapıyor hem de savunmada şok preslerde başarılı bir şekilde top kazanıyor. nazar değmesin.