şükela:  tümü | bugün
 • 10 aralık 2016 beşiktaş patlamasıda canını yitiren daha 19 yaşında gencecik bir çocuk. ülkeyi yönetenlerin ona layık gördüğü isimsiz bir ölü değil o. bir ismi var, bir ailesi var, bir hikayesi var. hayatının baharında kopardılar onu bu hayattan. geçen sene tıp fakültesini kazanmıştı, büyüyüp doktor olacaktı. artık olamayacak.
  bu son 1 yılda patlamalarda hayatını kaybeden 2. tanıdığım oluyor. siz gerçekten de sadece tanımadığınız insanlar ölecek sanıyor olabilirsiniz, ama tanıdığınız insanlar da ölecek. alışmayın, alıştırmayın. öfkenizi azaltmayın.
 • terörün hedefi olmuş atatürkçü genç kardeşimiz.

  lanet olsun.

  https://twitter.com/berkayakbas_
 • 19 yaşında, tıp fakültesi öğrencisi idi.
 • (bkz: http://www.hurriyet.com.tr/…atini-kaybetti-40303288)

  ankara'dan istanbul'a gezmeye geliyorsun. arkadaşlarınla vodafone arena'nın önünden arabayla geçiyorsun ve sadece 21 yaşındasın... terörbir fidanı daha aramızdan aldı. ailesine allah sabır versin. çok zor...
 • hdp vekillerinin ona kıyanları öveceğini bilmek mahvediyor beni. daha 19 yaşında gencecik bir fidan daha düştü toprağa.
 • bir çocuk, evlat, kardeş daha öldü. geleceğin bilim adamı, belki de bazı şeylerin kurtarıcısı olacak gencecik bir can öldü.

  hemde ne uğruna? bok yolunda öldü bu çocuk. hepimizin içinde bulunduğu bok yolunda öldü. birilerinin çıkarı olacak diye, birileri kendi iğrenç emellerine ulaşsın diye öldü bu çocuk.

  bu çocuğun ölümde kim sorumluysa allahım hepsinin belasını versin inşallah, kendi çocuklarının daha beter hallerini göstersin inşallah. hepsinden iğreniyorum.

  seni de unutmadık güzel çocuk. (bkz: ozancan akkuş)
 • haftasonu için gittiği yerde hayalleri de son bulan tıp öğrencisi. haberi okurken bile acıyı öyle hissettim ki, yakınlarının, daha da yakınlarının durumunu düşünmek bile istemedim. berkay yaşamı ve geçmişi hakkında bilgi sahibi olabildiğimiz bi tanesi. hepsini demeye benim de dilim varmaz ama ya hayatı ve hayalleri hakkında birkaç kişinin daha bilgi sahibi olsaydık evimizde oturuyor olmanın ve aslında bu olaylara dile getirdiğimizden daha az üzülüyor olmanın ağırlığıyla ezilseydik de birçok söz yarım kalsaydı.
 • twitter hesabına baktığımda bir kez daha üzüldüğüm çocuk. kendi halinde kendi dalgasında sevilen ve hayatının tadını çıkaran bir gençmiş. ali ismail'i anarken kendisi de anılıyor şimdi. ne hayalleri vardı kim bilir. her ölüm acı verici ama böyle genç insanların boku bokuna ölmesine dayanamıyorum.
 • #aliismailkorkmaz.

  yazmış. şimdi biz #berkayakbaş yazıyoruz. mütemadiyen ölüyoruz.