şükela:  tümü | bugün
  • hakkında hala bir şeyler yazılmamış olmasına şaşırdığım sporcu.

gördüğüm en estetik vücutlardan birine sahip olması dışında bu sporla ilgilenen büyük yüzdeye oranla gayet kibar ve bilgili bir insan. kısacası tüm güzel özellikleri, güzel bir vücutta toplamayı başaracak kadar yetenekli ve çalışkan.
  • son zamanlarda karşılaştığım en estetik vücuda sahip "online personal trainer" ve "fitness model". ama belki benim için daha da önemlisi eski sınıf arkadaşım.

adını sözlükte görünce evladının başarısıyla gururlanan baba gibi oldum resmen, duygulandım da biraz. ancak bunu sonuna kadar hak etti. özellikle bu sporla uğraşan çoğu insan gibi başkalarını taklit etmek yerine, vücuduna harcadığı onca zamanın yanında işin özünü de kavramaya çalıştı ve belki de kendisiyle benzer çoğu sporcudan daha bilgili bir hale geldi. bu bilgileri ve başarıları sayesinde de adından yavaş yavaş söz ettirmeye başladı.

ne diyelim yolu açık olsun.

not: hakkında daha fazla bilgi için berkay türkkan
  • benim için fos çıkmış pt. parayı alana kadar anlatılanlara kanıp da "vihuuu birlikte ateş edicezzz" diyenlerin gaza gelişine üzülüyorum. kendisi ancak 1 ay sonra yeniden para alacağı zaman hal hatır soruyor maalesef. programlar dersen, google'a "sibel can" diyeti yazıp uygulamak, daha mantıklı olabilir.

edit: sanırım sözlükte kendisine yalakalık yapanlar ücretsiz program alıyor ki bu denli gaza gelmiş yazarlarımız var.
  • uzaktan eğitim ile yaşam koçluğunu ayıramayanların, "o kadar para verdik program hazırlattık, bir de spora mı gidecektik" diyenlerin boşa laf ettiği fitness model.

youtube videolarını, facebook sayfasında her gün ücretsiz olarak paylaştığı içerikleri boş verin, bu adamın sadece öğrencileri soru sorsun diye kurduğu bir platform var. 'faydalanmasını bilene' fitness ve sağlıklı beslenme alanında bir derya...

tek bir kötü özelliği var, çalıştığı kişilerin de kendisi gibi kararlı ve istekli olmasını istiyor. "hocam hava çok sıcak yaa spor mu yapılır bu havada" diyecek tiplerdenseniz sizin için sibel can diyeti çok daha uygun olacaktır. çünkü 6 sayfa antrenman programı veya 4 sayfa beslenme programı size pek bir şey ifade etmeyecektir.
  • yaklaşık bir senedir tanıdığım, zekasından, duruşundan, azminden, hayata karşı bakışından ilham aldığım koca taş adam. spora ve yoğun kaslı vücuda karşı yıllar boyunca nötr kalan beni bile yaptığı işle, elde ettiği başarılarla ısındırmıştır. onda en sevdiğim diğer bir özellik ise, diğer trainer arkadaşlar gibi çıkar ilişkisi gözetmeksizin, bi’ hoca-öğrenci ilişkisinden ziyade, arkadaş ve yeri geldiğinde abi-kardeş edasıyla duruşunu koruyor olmasıdır. bu özel ve samimi yanlarını bir ömür korumasını diliyorum. hem akademik başarısını koruyup, hem de sporu bir an olsun bile terk etmeyen o azimli duruşu da ayrıca tebrik edilesidir. ayrıca, deli gibi kas yığının arkasında dünyalar tatlısı bir kalbi olduğunu da söylemeden geçemeyeceğim. en kısa sürede birlikte ‘koşabilmek’ dileğiyle. iyi ki varsın taş adam.
  • kendisinden uzaktan pt hizmeti almış kişilerin yeşertmesini beklediğim adam.