şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 5 ocak 2018'den bu yana berkin elvan'ın cenazesine katılmak suçlamasıyla tutuklu olan istanbul üniversitesi sosyoloji bölümü öğrencisidir.

  18 nisan 2018 tarihinde hakim karşısına çıkarıldı fakat serbest bırakılmadı. 5 haziran 2018 tarihinde ikinci kez hakim karşısına çıkarılmıştır. şuanda görülen dava için;

  haber linki

  edit: mahkeme 5 eylül 2018 tarihine ertelenmiştir. bu da 8 aylık bir tutukluluk süresi demektir. milyonlarca kişinin katılmış olduğu cenazenin bir suç unsuru olarak nitelendirildiği bir ülkede yaşıyoruz.
 • saçma sapan gerekçelerle(berkin'in cenazesine katılmak, yasaklı kitap bulundurmak, hele bu tam bir facia, yıl 2018 ve hala kitaplar yasaklanıyor bu ülkede!!!) 8 aydır tutuklu bulunan üniversite öğrencisi, umarım 5 eylülde tahliye edilir.

  https://www.gazeteduvar.com.tr/…urusmasi-5-eylulde/
 • akın olgun’un “en büyük dayanma gücümüz ise hala birilerinin ‘biz varız, buradayız’ diyebilmesi ve her şeye rağmen o mahkemelerin yüzüne, sözünü, cümlesini eğip, bükmeden ‘solcu ve demokrat’ olmanın suç olmadığını söyleyebilmesidir” şeklinde bahsettiği istanbul üniversitesi öğrencisi. 9 aydır tutuklu yargılandığı davanın üçüncü duruşması 5 eylül’de çağlayan adliyesinde görülecek.

  akın olgun’un ilgili yazısı
 • hakkında tahliye kararı verilmiştir.

  hoş geldin.