şükela:  tümü | bugün
 • aylik gelirim 1000 lira diyen adam 2 milyon 200 bin liraya gicirt bentley satin almis. ya anlamadigim bu adam bu kadar parayi nereden nasil kazaniyor?

  http://www.hurriyet.com.tr/…luk-yeni-araci-41367728
 • bu ve bunun gibi çakalları kim nerede dinliyorda bu zibidiler bu paralara arabalar evler alabiliyor anlamıyorum..
 • bu kadar parayı hangi sanatla elde ettiği şüpheli olan kişinin aşırı lüks bir araba satın alması durumudur. bu adamın kara para aklama ihtimalini bi tek ben mi düşünüyorum acaba, adamda ses olsa bülent ersoy olurdu.
 • muhtemelen arda turan buna "al kardeş şu parayı da aramızda halledek" dedi.
  bu tipine gömdüğüm de arabayı o parayla almış olabilir.
 • ülke gerçekten çok zengin. parayı yiye yiye bitiremiyorlar. sürekli lüks arabalar, yalılar alıyorlar ama henüz iflas etmedi. ne para varmış dedirtiyor insana. biz neden bu durumdayız peki? kabaca 100 kişilik yerde tüm parayı 5 kişi yiyor çünkü. biz de spotify zammını falan konuşuyoruz işte.
 • normaldir.
  elemanın gecelik sahne fiyatı 75bin lira. bknz
  dolayısı ile biriktirir o parayı.
 • ne güzel. keşke biz de alabilsek. bentley değil lan ford focus falan da olur.

  edit: demek istediğim; lan bunlar nasıl alıyor amk demek yerine biz niye alamıyoz amk demeliyiz bence.

  ayrıca (bkz: biz niye et yiyemiyoz)
 • bu işleri iyi bilen müzik sektöründen bir akrabam, o paralar bunlara sahneye çıkıp boktan iki şarkı söylemeleri için verilmiyor, mekanın arka kapısından içeriye " cepleri dolu" girme karşılığı alıyorlar demişti. günahları boynuna. berkay ve benzerlerinin çalışacağı hemen hiçbir "mekan" 200 kişiden fazla müşteri kaldıramayacağı, kaldıranların da cuma ve cumartesi tam dolu olacağı düşünülecek olursa, sadece bu tür assolist altı şarkıcılar için kişi başına 375 lira ödenmesi lazım. assolisti, orkestradaki çalgıcıları, yiyecek içecekleri, çalışanların ücretleri, mekan kirası ve işletmenin kazancını düşünecek olursak kişi başı en az 3bin lira hesap gelmesi lazım. bugün bunu verecek babayiğit çok azdır sanırım. bunlar da bir başka yolunu bulup bu parayı kazanıyorlardır.

  edit: bazı arkadaşlar "cepleri dolu" lafına takılmış. aslında söylemek istediğim şey çok açık. örneğin deniz seki neden tutuklanmı ve hapis yatmıştı? aranızda deniz seki'nin yaşadığı hayatı yaşayan, yaşayacak kaç kişi var ve kaç kişi deniz seki'nin "sanatıyla" o parayı kazandığını düşünüyor? sanırım epeyce açık olmuşumdur. sadece eroin, kokain diye de düşünmeyin. bunun meth'i var kaptagonu var, var oğlu var