şükela:  tümü | bugün
 • bugün gündemde olması gerektiğini düşündüğüm youtuber. yeni çıkardığı neresi adlı parçayı hem klip hem de müzik olarak oldukça beğendim. rap dalında bir iddası olmamasına rağmen kendini rapçi olarak nitelendiren çoğu kişiden daha başarılı bir parça ortaya koymayı başarmış.
 • babacım siz kaç para alıyosunuz da bunları yazıyosunuz. adam dalga geçer gibi klibi çok iyi demiş. hani nesi müthiş kardeş? uçak içinde garip hareketler yapmasının nesi müthiş olabilir? madem 50 100 tl para alıyosunuz burada entry girmek için, bari biraz gerçekçi yorumlar yazın. gerçek yorum okuyamıyoruz lan sizin gibiler yüzünden.
 • çocuğa karşı bir önyargım yok ama son şarkısını ve klibini beğenmedim veya bana hitap etmedi. 12 yaşında kız kardeşim var her gün yeniden şarkısını dinliyor herhalde kitlesi böyle.
 • sik gibi klibi olan sik gibi sarkinin sahibi sahis. bunu begenenin cocugu spastik dogar.
 • (#97545152) valla para almıyorum ama varsa öyle bir imkan nereye başvuruyorsak söyleyin başvuralım. insanların beğenilerini ifade etmesini gerçekçi bulmuyorsan (#94967837) şurda yazdığın entry i kaça sattığını söylede senin patron daha çok para veriyorsa onun için yazalım babacım? her şarkı aynı amaç için yazılmaz ve söylenmez bir klibin güzel olması için illa ki siyasi veya derin mesajlar vermesine, üst düzey çekim tekniklerine gerek yoktur. klipteki rahat ve eğlenceli halleri bana eğlenceli geldiği için ve ufak mizah öğeleri olduğu için klibi beğendim. ezhel beğendiğim bir rapçi ama yaptıkları işle aralarında derin bir uçurum yok.
 • yeni neresi? adlı single'ını paylaşmış youtuber. yeniden parçasıyla çıtayı yükseltmiş olacak ki bu şarkısı beni hiç sarmadı, eleştirdiği tiktokçu tayfa için yapılmış gibi duruyor.
 • oncelikle tanim gireyim kendisi yetenekli ve komik bir youtuber. rapci degil. eger duzenli araliklarla video atan bir youtuber olsaydi yaptigi sarkilarin kalitesizligi siritmayacakti ama bu arkadas uzun zamandir video cekmiyor, sadece muzik yapiyor. bu da dogal olarak insanlarda bir antipati yaratti kendisini ve yaptigi isleri begenen biri olarak ben de dahil. 3 aydir video beklerken berkcan'in sarki cikarmasi ufak capli bir hayalkirikligi yasatti.
 • yakında insanların osuruk sesini autotune ile kaydedip "rap yapıyorum" diye ortaya çıkmasından korkmama neden olan kişi.

  2019'da kendi sesiyle rap yapan insan kaldı mı lan acaba?
 • ben bu youtuberların rap şarkıcısı olmasını mantıklı bir hamle olarak gürüyorum. youtube evet ciddi bir mecra para da kazandırıyor ama sürekli bir video içeriği oluşturmak bir süre sonra sıkıcı bir hal alabiliyor. bu adamların rap şarkısı yapmaya çalışması tesadüf değil. reynmen misal adam artık video içeriği üretmiyor. şarkılarla devam edecek. tutturdu biraz gidecek o yolda. mütemadiyen video içeriği üretip 50 videoda elde edeceği izlenmeyi adam 1 videoda elde ediyor artık. neden video üretsin ki?

  berkcan’da durum bu... zorluyor ama bir türlü tutmadı. tutacak gibi de durmuyor. ama rap şarkısı üretmeye zorluyor sistem onu. çünkü sürekli video içeriği üreterek genişleme gösteremez, gösterse de biraz youtube ünlülüğü sabun köpüğü gibi bir şey. film üretemeyen şarkı üretemeyen kısacası kalıcı bir şey üretemeyen herkes unutulacak. iki kere iki dört eder. adam mantıklı bir şeyler yapmaya çalışıyor o yüzden şu anda.