şükela:  tümü | bugün
  • oncelikle tanim gireyim kendisi yetenekli ve komik bir youtuber. rapci degil. eger duzenli araliklarla video atan bir youtuber olsaydi yaptigi sarkilarin kalitesizligi siritmayacakti ama bu arkadas uzun zamandir video cekmiyor, sadece muzik yapiyor. bu da dogal olarak insanlarda bir antipati yaratti kendisini ve yaptigi isleri begenen biri olarak ben de dahil. 3 aydir video beklerken berkcan'in sarki cikarmasi ufak capli bir hayalkirikligi yasatti.
  • (bkz: loser) sen kalkıp rap yapıyorsan dissleri de göğüslüceksin o zaman yok öyle rapin parasını cukkalayıp hava atmak. çoluk çömbelek işine döndü ülkede sanat.* iki ezhelle takılan rapçi oluyor.
  • yakında insanların osuruk sesini autotune ile kaydedip "rap yapıyorum" diye ortaya çıkmasından korkmama neden olan kişi.

2019'da kendi sesiyle rap yapan insan kaldı mı lan acaba?
  • ben bu youtuberların rap şarkıcısı olmasını mantıklı bir hamle olarak gürüyorum. youtube evet ciddi bir mecra para da kazandırıyor ama sürekli bir video içeriği oluşturmak bir süre sonra sıkıcı bir hal alabiliyor. bu adamların rap şarkısı yapmaya çalışması tesadüf değil. reynmen misal adam artık video içeriği üretmiyor. şarkılarla devam edecek. tutturdu biraz gidecek o yolda. mütemadiyen video içeriği üretip 50 videoda elde edeceği izlenmeyi adam 1 videoda elde ediyor artık. neden video üretsin ki?

berkcan’da durum bu... zorluyor ama bir türlü tutmadı. tutacak gibi de durmuyor. ama rap şarkısı üretmeye zorluyor sistem onu. çünkü sürekli video içeriği üreterek genişleme gösteremez, gösterse de biraz youtube ünlülüğü sabun köpüğü gibi bir şey. film üretemeyen şarkı üretemeyen kısacası kalıcı bir şey üretemeyen herkes unutulacak. iki kere iki dört eder. adam mantıklı bir şeyler yapmaya çalışıyor o yüzden şu anda.
  • buradaki yorumlar üzerine klibe baktım. 10 sn izleyip çıktım. saçma sapan sözler yazan ergen ve onun yancısı diğer ergen. vakit kaybı sadece yazık. bir de başka klipleri videoları izleyip gülüyorlar. kendi klip ve şarkısı daha kötü bunlardan haberi yok.
  • bu aptalı destekleyen kitle olduğu sürece böyle salak salak tipler başımıza bela olmaya devam edecek. ulan türkçe rap ne hale düştün inanamıyorum. böyle salak salak soytarı pezevenkleri başımıza bela eden bütün iq yoksunlarının burdan amk.
  • dünyanın en boktan parçalarına neresi ile harika bir giriş yapmıştır.
  • yarrrak gibi şarkı yapmış. bunlara prim verip bu tiplere yaşama sevinci veren herkesin birer birer ammmmına koyıyım.
  • nereye klibinde pilot rolünde oynayan, babası burhan güven'e teşekkür etmeli.
  • bu tipleri görünce ajdar reise üzülüyorum popüler kültürden bir autotune kadar uzakmış.