şükela:  tümü | bugün
  • ytü sanat bölümü öğretim görevlisi.
  • sanat ve insan adli secmeli derste her cumartesi sabahi saat 9 da beni komadan komaya sokan, bir surrealist akim dedim diye en gozde ogrencisi oldugum prof. butun donem oturup 10 dakikada internetten copy paste odev yaparak a alirken gostermis oldugum ozen(!) icin kendisinin sahsi tesekkurlerine nail olmustum.
  • dersi sırasında on beş yirmi dakika cep telefonuyla konuşarak herkesi hayrete düşüren daha sonra da konuşmasını anlatan, her konuda sürekli genelleme yaparak beni sinirlendirebilen bir insan. anarşist sözcüğünün anlamını anlattığımdan beri kendisine, beni de pek sever oldu. bir insan kendisini ancak bu kadar övebilir tabii, atlamamak lazım. ayrıca sanat ve insan adlı dersinde resimden başka bir konudan bahsedildiğinde ne yapıp edip, konuyu tekrar resime döndüren, dersinde ünlü insanların sözlerini yazdıran insan. ders ne işe yarıyor bilmiyorum.
  • bu yil omrunde ilk kez ders verdigi sinifta bu kadar az insan oldugunu soyleyen ve buna istinaden gorev suresinin bilmem kacinci yilinda 200 kisilik sinifi doldurabildigini soyleyen, hal boyle olunca da pek bi bozulan insan. aklim almiyor ne niyetle siralari, yerleri, merdivenleri doldurur bu 200kisi, karisisinda bi picassoyu bi de kendini bu derece buyuterek anlatan bir kadin olunca. koye ilk kez mi hoca geldi acep ? ya da berke da vinci sifresini mi acikliyordu bilinemez...

ayrica, bilgi dagarcigini sozkonusu kavramsal sanat oldugunda bir turlu gelistirememis, soyut ekspresyonizmden sonra devletin, sistemin karsisindaki tum sanatlari hazmedememis oldugu anlasilan benmerkezci kisilik de denilebilir kendisine.

şipşak benzeri ve anlaminda bir kelimesi de var azina takilmis olan... şıpınışi.... dinleyin yarilabilirsiniz.
  • 4 nisan 1953'te batan dumlupınar isimli denizaltı gemisinsinde görev yapan babası şehit kıdemli başçavuş sait yıldırım'ın kızıdır.