şükela:  tümü | bugün
  • ben diyeyim 20, siz diyin 30 yıl sonra sık sık karşılaşacağımız söz öbeğidir. anne-babalar isim koyarken düşünmüyorlar tabii, çocuğumuz yaşlanınca ne olacak diye. nasıl abdurrahman diye bebek olması tuhaf geliyorsa bir kısmımıza, bu da tuhaf gelecek bir süre. ama alışacağız. ortalık melisa halalardan, nehir teyzelerden, ogeday dayılardan geçilmeyecek. böyle bir nesil geliyor yani.
    tuhaf mı, evet. bu yüzden, bir "eski" bir "modern" isim sahibi olan bir insan olarak, halihazırda kullandığım "modern" ismimi 60 yaşımda terk edip, "eski" ismime yatay geçiş yapmayı planlıyorum. onu kullanacağım. hadi bakalım.
  • günümüz dünyasını sarsacak olan devrim niteliğindeki hitaptır. tahminimce ortalık "berkecan dede ne amk?" sorularından geçilmeyecek.

bir de vardır ya hani klasik beyaz sakallı, nur yüzlü dede kalıbı. bu kalıpta berkecan dede düşünmeye çalıştım ama çok ütopik oldu. bu berkecan'lar nasıl dedeler olacak onu da merak etmiyor değilim o bakımdan? ve son olarak belki ilerde şu kalıbı da duyabiliriz;

(bkz: torunların efendi dede yerine piç dede tercihi)
  • mira nine'nin kocasıdır
  • bu dede aynı zamanda android telefonundaki galeriden istediği her an torunlarına kendi bebekliğini, çocukluğunu gösterebilecek dededir. iyi midir kötü mü zaman gösterir.
  • gerçekten dededir ama öyle denmez, çünkü yaşın önemi yok. *

https://youtu.be/cja6ccsd8ya?t=31
  • oğulcan dedemgile uğradık..
    merve nine n'abıyon?
    pelinsu ananemlere gidicez yarıııın..
    anıl dede namaz kılıyor... *